Etiooplased said Firenze maratonil kolmikvõidu

Täna Itaalias toimunud 27. Firenze maraton pani jooksjad proovile, sest võrreldes mullusega osutusid ilmaolud märksa karmimateks. +9 kraadise õhusooja, 79% niiskuse ja vihmaga said kolmikvõidu etiooplased. Esikoht kuulus viimastel meetritel kaasmaalast Teshome Gelanat edestanud Aredo Tolesa Tadesele ajaga 2:12.41.
Maratoni alguses tekkis kaheksast mehest koosnev juhtgrupp, mis hakkas distantsi kulgedes kahanema. Poolel maal jäi ette vaid kolm meest etiooplased Edea Bane Tola ning tema kaasmaalased Teshome Gelana ja Aredo Tolesa Tadese, kes üksteise järel hanereas finiši suunas jooksid. Vaatamata mitte just kõige paremale ilmale läbisid liidrid kilomeetreid 3.00-3.03-ga. Pärast poolteist tundi kestnud jooksmist osutas Tola käega kellale, andes konkurentidele mõista, et tempo on liiga aeglane. Kui kilomeetri läbimise aeg kukkus 30. kilomeetril 3.10 peale, tõstis Tola tempot ja läks teiste eest ära ning kasvatas järk-järgult edumaad, mis suurenes pärast kaks tundi kestnud jooksmist ligi pooleteisele minutile.
35. kilomeetril Tola tempo rauges. Mõned kilomeetrid enne finišit jõudsid Gelana ja Tadese talle järgi, möödusid tast ning jooksid kõrvuti peaaegu lõpuni välja. Viimases kurvis, 200 meetrit enne lõppu alustasid mehed kiirendamist. Viimastel meetritel suutis Tadese oma kaasmaalast edestada ja võitis maratoni ajaga 2:12.41. Talle kaotas sekundiga teisena lõpetanud Gelana. Tola lõpetas kolmandana ajaga 2:13.30.
Naistest võitis maratoni etiooplanna Firehiwot Tufa Dado ajaga 2:28.58. Teise koha sai tema kaasmaalanna Meseret Mengistu 2:30.44-ga ja kolmanda koha venelanna Alena Samokhvalova 2:36.42-ga.
Parima eestlasena sai Andrus Lein (Rakvere KJK Vike) ajaga 2:48.29 124. koha. Kohe tema järel lõpetas SK Sportkeskus esindaja Toomas Tarm ajaga 2:48.31.