Euroopa auhinnaga pärjatud Harry Lemberg: meid on märgatud

Harry Lemberg jooksis Ateena maratonil 10 km distantsil. Foto: erakogu
Harry Lemberg jooksis Ateena maratoni raames toimunud 10 km distantsil. Foto: erakogu

Euroopa Kergejõustikuliidu president Svein Arne Hansen andis eile õhtul Kultuurikatlas toimunud „Eesti Kergejõustikuauhinnad 2016“ galaõhtul Tartü Ülikooli Akadememilise Spordiklubi treenerile Harry Lembergile üle Euroopa Kergejõustikuliidu treeneritöö auhinna.

Lemberg viis Rio olümpiamängudele kolmikõed Liina, Leila ja Lily Luige ning Tiidrek Nurme. Nurme puhul on tegemist omaette saavutusega, sest ta on võistelnud olümpiamängudel 1500 m jooksus kui ka maratoni distantsil. Treener Harry Lemberg nimetas Euroopa Kergejõustikuliidu treeneritöö auhinda eelkõige tunnustusena Eesti jooksule, et meie tegemisi on märgatud.

“Eelkõige peab see asi meeldima, millega sa tegeled. Jooks ning sellega seotud temaatika meeldib mulle. Kuid number üks on sportlased, kes asja ellu viivad, nemad on “a” ja “o”,” ütles Lemberg Jooksja Jooksuportaali uudistele. “Kuna minu igapäevane töö on hoopis midagi muud, siis sportlase roll selles protsessis on oluliselt suurem, erinevalt kui ta harjutaks täiskohaga treeneri juhendamisel,” lisas Lemberg, kelle põhitöö on Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi juhtimine.

Jaak Vettikule anti eile Euroopa Kergejõustikuliidu liikmesorganisatsiooni teeneteauhind. eesti 2016. aasta kergejõustiklasteks nimetati Amsterdami EM-il pronksmedali võitnud ja Rio OM-il viienda koha saavutanud kettaheitja Gerd Kanter ning kaugushüppes Amsterdami EM-il neljanda ja Rio OM-il kuuenda koha saavutanud Ksenija Balta.

Noorsooklassi aasta kergejõustiklase 2016 tiitli pälvisid Amsterdamis toimunud EM-il 13. koha saavutanud ning isikliku rekordi 7903 punktini nihutanud Kristjan Rosenberg ning vasaraheite Eesti rekordi 67.52-ni viinud Anna-Maria Orel. Juunioride arvestuses teenisid aasta kergejõustiklase tiitli vanuseklassi MM-il kümnevõistluses isikliku rekordit tähistava 7879 punktiga pronksmedali võitnud Johannes Erm ning samal võistlusel odaviskes 11. koha pälvinud Mirell Luik. A-klassis tunnistati aasta kergejõustiklasteks Vitali Rubenkov, kes U18 EM-il saavutas kaugushüppes 6. koha, ning neidudest samal võistlusel seitsmevõistluses 9. koha saanud Margit Kalk.

Aasta treener 2016 nimetuse teenisid kõigi parimateks valitud sportlaste treenerid. Auhinna teenisid Indrek Tustit ja Andrei Nazarov, noosooklassi treenerid Katrin Klaup ja Jarmo Pöyry ning Toivo Ruut, juunioride klassi parimaid juhendavad Holger Peel ja Heiko Väät ning A-klassi aasta kergejõustiklasi treenivad Danil Tanaga ning Anti Veerma. Parimaks kergejõustikuklubiks kuulutati erinevate vanuseklasside Eesti meistrivõistluste tulemuste põhjal koondarvestuses taas Audentese Spordiklubi.

Eesti Kergejõustikuveteranide Assotsiatsiooni poolt pälvisid aasta kergejõustikuveterani tiitli Jürgen Lamp, kes võitis hõbemedali veteranide MM-il M70 klassis kolmikhüppes ja kaugushüppes, ning Lea Vahter, kes tõi samalt MM-ilt koju N50 klassi kuldmedali kuulitõukes ja heidete mitmevõitluses, lisaks võitis ta kettaheites hõbemedali ja raskusheites pronksmedali. Aasta kergejõustikukohtunikuks valiti Eesti Kergejõustikuliidu kohtunike kogu poolt Margus Metsma, aasta noorkohtunikuks Hanna-Lisett Lubi.

Aasta Sooritaja eriauhinna pälvis Rio olümpiamängudel Eesti sportlastest individuaalses arvestuses kõige kõrgema, neljanda koha võitnud kettaheitja Martin Kupper, kellele andis autasu üle Eesti Olümpiakomitee president Urmas Sõõrumaa. Galaõhtul tänas Eesti Kergejõustikuliit arvukate sportlike saavutuste ja elamuste pakkumise eest ka sportlasi, kes on tänavu teatanud tippspordikarjääri lõpetamisest: Anna Iljuštšenko, Märt Israel, Juhan Kilumets, Margus Luik, Mikk Meerents, Eha Rünne ja Sergei Tšerepannikov.