Evelin Ilves avas rulluisuhooaja

Eesti Rulluisuliidu (ERUL) president Evelin Ilves kutsus neljapäeval liiklemisel tähelepanelik olema ja enda ning kaasrulluisutajate ohutusele mõtlema.

“Täna avasime 2011.aasta rulluisuhooaja. Alates kevadest on kergliiklusteedel liiklus üha tihedam, mis tähendab, et tuleb olla eriti tähelepanelik kaassõitjate suhtes ning kanda kiivrit,” soovitas Evelin Ilves Solarise keskuses toimunud Eesti rulluisutamise välihooaja avamisel.

Uus hooaeg tuleb senisest põnevam, sest uut leiab nii rulluisutreeningutest, -koolitustest kui võistlemisest huvitatud harrastaja ning sportlane. „Algab viimase kümne aasta huvitavaim rulluisutamise hooaeg,“ kommenteeris Kert Keskpaik, Eesti edukamaid rulluisutajaid ja Eesti Rulluisuliidu kiiruisutamise alajuht. „Näiteks möödunud aastal ühes meeskonnas võistelnud sõitjad jagunevad sel aastal mitme tipptiimi vahel ehk võistlused saavad olema huvitavad.“

Eestis rulluisutab sel hooajal kolmes tipptiimis – Uus Maa/Rollerblade Team, Albe Team/Bont ja Schänkel/Simmons team – kogu siinne rulluisuparemik – Kert Keskpaik, Mart Markus, Danila Ruusu, Jaanus Ritson, Lauri Koort, Enel Kõrva, õed Sandra ja Saskia Alusalu ning Diana Kaareste. Lisaks veerevad Eestis kaks tippsõitjat välismaal – Alfredo Leon Moreno ja maailmameister Jose Bastidas Venezuelast, kes teevad esimese stardi Eestis sel pühapäeval EMT Rullituuril 2011.

Lisaks tippuisutajatele aga on palju põnevat ka alustajatel, harrastajatele ning lastelegi. „Rulluisutamine ei ole tegelikult ainult võistlus ja sport, vaid ka meeldiv liikumisvõimalus,“ selgitas ERULi peasekretär Jaanus Ritson. „Näiteks Tallinnas täna alustavad Rulluisu Neljapäevakud tutvustavad rulluisutamist kui tervislikku ja sportlikku ajaveetmisviisi. Üle nädala toimuv ettevõtmine on eelkõige mõeldud algajamatele rulluisutajatele, värskes õhus tervise tugevdamiseks ja oma rulluisutamise oskuse parandamiseks.“

Rulluisu Neljapäevakud 2011 alustavad täna õhtul kell 17 Tallinnas Lillepi pargi kergliiklusteel Pirital. Kella 20ni saab koguda rulluisukilomeetreid, kell 20-21 aga mõõtu võtta kiireima ringiaja sõidus. Neljapäevakud kuuluvad Tallinn Liigub programmi.

Pühapäeval aga alustab Eesti suurim rulluisusari EMT Rullituur 2011, mille esimesel etapil Tallinna Rulluisumaratonil samuti Lillepi pargis on kirjas juba rekordarv ehk ligi 300 uisutajat. Kogu sarjale ootab Ritson sel aastal pea kaks korda enam ehk 3000 rulluisutajat. Lisainfo www.sportinfo.ee.