Evelin Kärner võitis Ahvenamaa maratoni isikliku rekordiga

Evelin Kärner võitis pühapäeval naiste arvestuses Ahvenamaa maratoni isikliku rekordiga 2:52.35. Kärneri senine tippmark pärines 11. septembrist, mil ta saavutas Tallinna maratonil Eesti meistrivõistlustel ajaga 2:59.19 teise koha, kirjutab Jooksuportaal. Üldarvestuses oli Kärner neljas, teda edestasid vaid kolm meest.
“Jooksin suhteliselt kergelt ja pingevabalt. Kuni 15 kilomeetrini püsis minuga koos kaks meest, aga edasi jooksin üksi. Tegin oma jooksu. Ei pidanud kedagi jälgima,” ütles Evelin Kärner Jooksuportaalile. Tema järgmine eesmärk on joosta alla 2:50. Tingimused olid Ahvenamaal sügise lõpu kohta üsna head, kui arvestada +10 lähistel temperatuuri, ent puhus kerge vastutuul ja tibutas veidi vihma.
Sergei Tšerepannikov võitis Ahvenamaa maratoni raames toimunud poolmaratoni 1:10.18ga, talle kaotas 11 sekundiga soomlane Mikko Tyni. Kolmandal kohal lõpetas veel üks Eesti jooksja Roman Fosti ajaga 1:12.29. Maratoni võitja Fritjof Fagerlundi aeg oli 2:39.17.