Evelin Talts Rapla Talvejooksul Liis-Grete Arro järel teine

Kolm kiiremat naist Rapla Talvejooksu autasustamisel. Foto: erakogu

12. novembril toimunud Rapla Talvejooksu võitis meestest Enari Tõnström, naistest sai 3000 m takistusjooksu Eesti meister ja Londoni olümpiamängudel maratonijooksus Eestit esindanud Evelin Talts Liis-Grete Arro järel teise koha.

Liis-Grete Arro võitis 3 km pikkuse distantsi ajaga 10.58,99. „Jäin tulemusega rahule. Arvestades reedest pikka jooksu, arvasin, et kiirust pole üldse. Protokollist pärast aega vaadates sain aru, et tegin väga hea jooksu,“ lausus Arro ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Isiklikust rekordist jäi teda lahutama vaid 7 sekundit. „Need lühikesed sutsakad on head, sest arendavad väga palju kiirust. Sellega mul on vaja päris korralikult tegeleda,“ nentis Arro.

Naistest sai teise koha Evelin Talts ajaga 11.02,59 ja kolmanda koha Liliana Torn ajaga 11.50,40. Taltsi sõnul ta treeningplaani järgi ei harjuta, samuti ei kasuta ta GPSi ja pulsivööga spordikella. „Mul on aeroobika ja käruga jooks. Jooksen lapse käruga kodust 6,5 km Spartasse tööle,“ lausus Talts, kes kasvatab üheaastast tütart.

KOlm kiiremat meest. Vasakult: Kevin Väljaots, Enari Tõnström ja Mardo Lundver
Kolm kiiremat meest. Vasakult: Kevin Väljaots, Enari Tõnström ja Mardo Lundver. Foto: erakogu

Meeste 5 km pikkuse distantsi võitis Enari Tõnström ajaga 16.10,23. Tõnströmi sõnul tuli võit üllatuslikult kergelt, kuna ta ootas rohkem vastupanu konkurentidelt. „Esimese kilomeetri jooksime pundis, siis tõstsin tempot natuke, aga keegi kaasa ei tulnud ja sain edu sisse, mida järjest kasvatasin,“ rääkis Tõnström ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Lõpus tuli Kevin Väljaots (Täppsportlased) talle küll natuke lähemale, aga vahe oli piisavalt suur, et Tõnström sai võidu ära vormistada. „Nüüd on mul Rapla talvejooksult kõik poodiumikohad olemas ning võib rahul olla. See jooks oli ideaalne raske treeningtsükli lõpetuseks, edasi saab natuke lõdvemalt võtta,“ lausus Tõnström.

Ajaga 16.21,68 teisena lõpetanud Kevin Väljaots oma jooksuga rahule ei jäänud. „Olin kergelt külmetanud. Soojendust tehes oli hingamine raske ja terve jooksu vältel enesetunne ei paranenud,“ tõdes Väljaots. Praktiliselt terve jooksu püsisid tema taga Mardo Lundver ja Igor Skatško.

Umbes 3 km peal jäi esimesena maha Skatško. Edasi jooksis Väljaots Lundveriga koos, kuni lõpuni oli jäänud ca 400 m. Kiirendades õnnestus Väljaotsal vahe tekitada ja endale teine koht kindlustada. Kolmanda koha sai Mardo Lundver ajaga 16.23,73.