Evelin Talts tahab takistusjooksus Eesti meistrivõistluste medalit

Evelin Talts on täis indu edasi joosta. Foto: Marko Mumm/EKJL
Evelin Talts on täis indu edasi joosta. Foto: Marko Mumm/EKJL

2012. aasta Londoni olümpiamängudel maratonijooksus Eestit esindanud, kuid seoses pere kasvuga vahepeal jooksmisest eemal olnud Evelin Talts valmistub praegu hoolega suvel toimuvateks Eesti meistrivõistlusteks, kus tahab jõuda 3000 m takistusjooksus medalini.

Tõsisemalt jooksuga tegelemiseks jagub 40-aastasel Evelin Taltsil nüüd rohkem aega, sest aeroobika rühmatreeningud, mida ta läbi viib, hakkavad ära lõppema. Sel nädalal on viimased. “Ega mul palju aega trenni teha ei ole, aga 3000 m takistusjooksu jaoks ikka jõuan harjutada,” rääkis Talts ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Ta harjutab Sparta treeneri Ahto Tatteri juhendamisel. “Olen alles kaks nädalat jõudnud jooksmas käia, viis kuud ei olnud üldse võimalik joosta. Töö ja väikse lapse kõrvalt ei ole aega olnud. Mul teine, suurem laps ka,” nentis Talts. Rahvajooksudel osalemisest on ta loobunud. “Jooksen rohkem enda lõbuks. Kui vahel tuju tuleb või mõni jooks ette satub, siis ehk teen kaasa. Olen neid rahvajookse nii palju juba jooksnud. Eks igal asjal ole oma koht ja aeg. Nädalavahetusel on muud ka teha, kui ainult ühelt rahvajooksult teisele käia,” sõnas Talts.

Praegu harjutab ta viis korda nädalas ja teeb kaks korda nädalas staadionitreeninguid. Kuna Hiiul staadionil enam joosta ei saa, siis sörgib ta kodust 4 km kaugusele Laagri staadionile. “Panen naelikud kärusse ja lükkan last käruga ees. Mul on see jooksuhaigus sees. Mulle jooksmine nii meeldib, ilma jooksmata päris ikka ei saa,” tunnistas Talts.

Viis kuud talvel ta päris ilma füüsilise tegevuseta siiski ei olnud, sest aeroobika rühmatreeninguid läbi viies sai ta ise ka oma koormuse kätte. “Vahel tuli 16 tundi nädalas, hommikul üks trenn ja õhtul kaks trenni. Üksikud trennivabad päevad ikka esinesid. Nädalavahetusel käisin beebivõimlemisel, eks see ole ka trenn. Liikumises olen kogu aeg olnud,” ütles Talts. Kuna tütar on juba nüüdseks suurem, siis tuleb tema järgi pidevalt jälgida. “Mingiks profiks ma küll ei hakka ega kõvasti trenni tegema samuti mitte,” lubas Talts.

Ometi päris niisama Evelin Talts Eesti meistrivõistlustelel osaleda ei taha, sest soovib medali peale välja minna, mis süstib talle motivatsiooni harjutamiseks. “Tahan teistele ikka “kanna peale” astuda,” märkis Talts. Eesti meistrivõistlused toimuvad 22.-23. juulini Tallinnas Kadriorus staadionil. Viimati võistles Evelin Talts Eesti meistrivõistlustel 3000 m takistusjooksus 2015. aastal, mil võitis ajaga 10.39,44 Jekaterina Patjuki järel hõbemedali.