Evelin Taltsi tagasitulek algas hõbemedali ja isikliku rekordiga

Evelin Talts vastvõidetud Eesti meistrivõistluste hõbedaga. FOTO: erakogu

Täna Tallinnas Kadrioru staadionil alanud Eesti meistrivõistlustel esimese pikema alana kavas olnud 3000 meetri takistusjooksu võitis meestest vigastatud Kaur Kivistiku eemalejäämisel klubi Treeningpartner esindaja Priit Aus. Naistest võidutses samal distantsil Tartu ülikooli akadeemilisse spordiklubisse kuuluv Jekaterina Patjuk, kuid hõbedale tuli vahepeal tippspordist loobumisest teatanud 38-aastane Evelin Talts isikliku rekordiga.

Meeste 10 000 meetri jooksu tänavune valitsev Eesti meister Priit Aus asus +27 kraadise õhusoojaga staadionil kohe jooksjate rivi etteotsa, eraldudes koos klubikaaslase Sergei Tšerepannikoviga teistest jooksjatest. Tšerepannikov suutis Ausi tempole vastu pidada vaid poolteist ringi, siis läks Aus oma teed, kasvatades edu iga ringiga. Viimasele ringile läks Aus 80 meetrise edumaaga ja võitis teist aastat järjest Eesti meistritiitli ajaga 9.04.70. Hõbemedalile tuli Sergei Tšerepannikov 9.19.59-ga. Pronksile jooksis end Tšerepannikovile lõpus lähemale jõudnud Karl Mäe (SK Altius) ajaga 9.25,32, kes võitis oma esimese tiitlivõistluste medali täiskasvanute arvestuses.

8. Ott-Jaanus HEILE 15.03.1996 VAK Staier 10.54,08

Naiste 3000 meetri takistusjooksus otsustas pärast tippspordist loobumist starti tulla tasapisi uuesti jooksuga tegelema hakanud mullune hõbemedali omanik Evelin Talts. Kokku startis kuus naist. Stardipaugu kõlades läks kohe teistel eest seitsmekordne takistusjooksu Eesti meister Jekaterina Patjuk, püsides kindlalt liidrikohal lõpuni välja ja võites jooksu Taltsi ees 100 meetriga ajaga 10.18,90.

Hõbeda võitnud Talts jooksis isikliku rekordi 10.39,44. Jooksurajale naasnud Talts oma etteastet tippspordiks ei nimetanud, kuid startis mõtetega võita hõbemedal. “Trennide järgi teadsin, et sinna isikliku rekordi kanti jooksen. Läksin kindlalt teise koha peale välja, arvestades, et homme ka vaja joosta,” sõnas Talts Jooksuportaalile. Kolme nädala pärast hakkab Evelin Talts jälle tööl käima aeroobikatunde andmas, siis tal enam jooksmiseks eriti aega ei jää. “Praegu alustasin koostööd Ahto Tatteriga. Jooksen nii palju kui töö kõrvalt aega jääb,” mainis Talts. Takistusjooksu pronks kuulus täna Keiti Metsale (TÜASK) ajaga 10.51,71.