Even Toomas võitis Viru suusamaratoni

Laupäeval Mõedakul peetud 28. Viru suusamaratoni finišijoone ületas esimesena Even Toomas, kes läbis 42 km ajaga 1:50.06,8. Järgnesid Siim Ala 1:50.53,4 ja Juri Mjasikov 1:51.31,7ga.

Kiireim naine oli laskesuusataja, kuid reedel ka murdmaasuusatamises Eesti meistriks tulnud Kadri Lehtla ajaga 2:03.21,4. Kokku registreerus pikale maratonile esialgsetel andmetel 750 suusatajat.

Lühemale 25 km rajale läks esialgsetel andmetel üle 180 suusataja. Võitsid Alvar Andres Virkus 1:13.34,1 ja naistest   Relika Toome 1:23.18,6ga.

Even Toomase sõnul tuli võit väga raskelt. “Tänane rada oli päris kiire ning lõpp korralikult mägine. Viimased viis kilomeetrit oli jalgades ikka päris hapu. Võit tuli kindlasti tänu teiseks jäänud Siim Alale, kes vedas meid kuskil 30 kilomeetrit. Kaheksa kilomeetrit enne lõppu olnud viimases joogipunktis tundsin, et vorm on päris hea ning mõtlesin, et äkki ründaks,” võttis Even kasutusele viimased jõuvarud ning ületas tänu sellele finišijoone esimesena.

Toomase sõnul ta rohkem Estoloppeti maratone tänavu ei läbi, sest valmistub oma põhialal suusaorienteerumises EM-võistlusteks, mis toimuvad veebruari lõpul Ukrainas.

Järgmine mõõduvõtt Estoloppeti sarjas on  15. Tamsalu-Neeruti suusamaraton, mis leiab aset 5. veebruaril. Vastavalt võimetele saab valida kas 46 km või 25 km pikkuste radade vahel. Start maratoni pikale distantsile antakse kell 11.00.