Favoriitidest sai veerandfinaal saatuslikuks Randallile ja Fallale

Oslo MM-i naiste vabatehnikasprindi veerandfinaalide suurimaks kaoks oli ühe favoriidi Kikkan Randalli kukkumine neljandas veerandfinaalis. Ameeriklanna kukkus distantsi keskel ja kaotas nii palju aega, et edasipääsu eest võitlemine oli välistatud.

Neljandast veerandfinaalist pääsesid lõpuks edasi rootslannad Charlotte Kalla ja Ida Ingemarsdotter.

Viimases veerandfinaalis kukkus ka teine favoriit Maiken Caspersen Falla Norrast. Edasi pääsesid prantslanna Laure Barthelemy ja Justyna Kowalczyk.

Kvalifikatsiooni kiireim Marit Björgen näitas esimeses veeranfinaalis võimu ja juhtis stardist finišini. Ühtlasi oli ta ainus veerandfinaali pääsenud norralanna. Näiliselt kergelt pääses teisena edasi tiitlikaitsja Arianna Follis, kes kaotas Björgenile ühe sekundikümnendikuga. Ajaga pääses poolfinaali Hanna Brodin.

Ülimalt tiheda finišiga teine veerandfinaal andis esikoha rootslannale Hanna Falkile. Sama ajaga pääses edasi ka sloveen Petra Majdic. Vaid kümnendikuga jäi kahele paremale alla 2007. aasta maailmameister Astrid Jacobsen, kes lõpuks ajaga siiski edasi pääses. 0,4 sekundiga jäi võitjale alla Kanadat esindav Daria Gaiazova.

Kolmanda veerandfinaali esikoht läks kindlalt sloveenitarile Vesna Fabjanile. Tema selja taga lükkasid jala finišijoone suunas kolm naist korraga. Teisena läks edasi slovakitar Alena Prochazkova (+0,3). Poolfinaalist jäid välja sakslanna Nicole Fessel (+0,3) ja soomlanna Krista Lähteenmäki (+0,4).

ERR SPORT