Fekele võitis Itaalias krossijooksu

Valitsev 5000 m jooksu juunioride maailmameister ja 2008. aasta olümpiamängude proksmedali omanik Etiooplane Abraham Cherkos Fekele (pildil) võitis 6. jaanuaril Itaalias San Giorgio su Legnanos 53. Campaccio rahvusvahelise krossijooksu. Fekele läbis 10 km pikkuse distantsi ajaga 28.52. Tänu võimsale lõpuspurdile lõi ta sekundiga möödunud aasta võitjat keenialast Eliud Kipchoget.

Jooks algas juhtgrupi vedamisel, kuhu kuulusid neli keenlast – Kipchoge, Titus Kipchumba Mbishei, Mosei Masai ja Josphat Bett, etiooplane Fekele ning 2008. aasta kuni 23-aastaste krossijooksu Euroopa meister Andrea Lalli. Liidrid läbisid esimese ringi (kokku 5 ringi) ajaga 6.01. Tempo osutus Lalli jaoks liiga kõrgeks ja ta jäi maha teisel ringil, kui joostud oli 3 kilomeetrit. Masai, Mbishei, Kipchoge ja Fekele said 6 km vaheajaks 17.28. Bett järgnes neile sekund taga pool. Kaheksakordne korssijooksu Euroopa meister ukrainlane Segei Lebid jooksis 7. kohal, kaotades liidergrupile 10 sekundit. Lalli jätkas kaheksandana. Pärast neljandat ringi raputasid Kipchoge, Masai, Mbishei ja Fekele maha Betti ning läksid koos viimasele 2-kilomeetrisele ringile, saades 8 km vaheajaks 23.16. Neile 18 sekundit kaotanud Betti püüdis kinni Lebid. 250 meetrit enne lõppu alustas Fekele lõpuspurti ja lõi sekundiga keenlast Kipchoget. Beriilin MM-i 10 000 m jooksu pronksmedali omanik keenlane Moses Masai sai kolmanda koha ajaga 28.56. Mullu krossijooksu juunioride MM-il hõbeda võitnud Mbishei lõpetas neljandana, ukrainlane Lebid sai 5. koha, Bett oli kuues ja Lalli seitsmes.

Naiste 6 km pikkuse jooksu võitis ungarlanna Aniko Kalovics (pildil) ajaga 20.17. Tema jaoks oli tegemist juba kolmanda Campaccio krossijooksu võiduga (varasemad aastatel 2004 ja 2009). Teiseks jooksis end itaallanna Elena Romagnolo ajaga 20.25. Kolmanda koha sai talle kaks sekundit kaotanud keenlanna Federica Dal Ri.