Filter temposõidu võistkondliku etapi võitis Nissan Thule Pro Team

Jüris toimunud Filter temposõidu karikasarja 4. etapi, 22 km pikkusel võistkonnasõidu võitis Nissan Thule Pro Team, mille koosseisu kuulusid Priit Prous, Kert Martma ja Jarmo Nikolai.

Trio läbis võistlusmaa ajaga 28.09,61, mis teeb keskmiseks kiiruseks 47,4 km/h. “Jõudsime kolmekesi pool distantsi kenasti tempot hoida. Lõpus läks jalg kerge vastutuulega lõigul pehmeks,” lausus Prous.

Teise koha sai seltskond, kus sõitsid Raido Saar, Urmas Karlson ja Margus Mikk. Nad kaotasid võitjatele 17,32 sekundit. Kolmanda aja sai kirja nelik, mille moodustasid Aleksandr Latin, Rainer Kuhi, Alo Alunurm ja Emeri Lepp.

Parimaks naiseks tõusis Viktoria Randalainen, kes sai 23. koha. Ta sõitis ühes tiimis koos Juri Molevi, Igor Tarassovi ja Jevgeni Kolessoviga. Võistkonnasõidust võttis osa 214 ratturit, mis on pisut rohkem kui eelmisel aastal.

Filter Temposõidu uueks üldliidriks tõusis 1317 punkti kogunud Prous. Seni esikohta hoidnud Saar langes teisele kohale, kaotades Prousile 24 silmaga.

“Kahel viimasel etapil sõltub palju sellest, kui palju tuleb starti välismaal leiba teenivaid tugevaid rattureid. Kui nemad magusamad punktid ära nopivad, loob see soodsama olukorra mulle,” analüüsis Prous. “Saarega mees-mehe vastu sõites on võimalused 50:50 ja välistada ei saa ka viimasel ajal järjest paremasse hoogu tõusva Martma võimalusi.”

Filter Temposõidu Karikasarja 5. etapp toimub 24. juulil, kui Viimsis on kavas 17 km eraldistart. Enne seda saab aga end proovile panna Filter maanteekarikasarja 4. etapil, 14. juulil peetaval Haapsalu 13. rattarallil.

Foto: Sander Maasing/Rattaprofid