Fosti ja Patjuk tulid Eesti murdmaajooksu meistriteks

Pühapäeval Hiiul lõppenud Eesti murdmaajooksu meistrivõistlustel said meeste ja naiste põhiklassis esikoha vastavalt Roman Fosti (pildil esiplaanil) ja Jekaterina Patjuk.
Meeste 4 km pikkusele distantsile oli end kirja pannud koguni 28 jooksjat, kellest võistlustulle asus 25. Esimesed kaks ühekilomeetrist ringi hoidsid mehed end tagasi. Kolmandal ringil hakkasid tempot tegema SK Stamina esindajad Roman Fosti ja Sergei Tšerepannikov, läbides ringi juba alla 3 minuti. Ainsana suutis nendele järgneda klubikaaslane Ilja Nikolajev. Fosti ja Tšerapannikov püsisid koos pea lõpuni. 100 m enne finišit suutis Fosti klubikaaslasest Tšerepannikovist mööda spurtida ja võita Eesti meistritiitel ajaga 11.56. Tšerepannikov jäi maha 2 sekundiga. Pronksmedalile tuli viimasel tõusul Ilja Nikolajevist möödunud Aleksei Markov (TÜASK) ajaga 12.09.
Naiste sama pikal distantsil tegi juba esimesel ringil vähemalt 15 sekundilise edu sisse Jekaterina Patjuk (TÜASK). Kolm ringi jooksid koos Liina Luik (TÜASK), Evelin Kärner (SK Stamina) ja Annika Rihma (Sportkeskus.ee). Viimasel ringil jäi Luik esikolmikust maha. Eesti meistritiitli võitis ettearvatult Jekaterina Patjuk ajaga 13.58. 200 m enne lõppu möödus Evelin Kärner Annika Rihmast ning võttis viimase ees hõbeda ajaga 14.21. Rihma kaotas Kärnerile 4 sekundiga. Olgu öeldud, et pärast laupäevast Kõrvemaa kevadjooksu 16 km distantsi võitmist ei olnud Evelin Kärner nii optimistlik ja kahtles, kas on suuteline Eesti meistrivõistlustel esikolmikusse jõudma.