Frankfurdi maratoni võitis rajarekordiga keenlane Wilson Kipsang

Keenlane Wilson Kipsang võitis täna toimunud Frankfurdi maratoni ajaga 2:04.57, mis on 1.17 võrra parem kui eelmisest aastast Kipsangi kaasmaalasele Gilbert Kirwale kuulunud võistluse tippmark 2:06.14. Ühtlasi on tegemist maailma tänavuse hooaja kolmanda tulemusega. Selline võiduaeg tõi Kipsangile sisse 95 000 eurot.

.
30 jooksjast koosnev juhtgrupp läbis esimesed 5 km ajaga 14.56. 10 km ajaks saadi 30.00 Julius Arile ja Lani Rutto tegid tempot 20-liikmelises grupis grupis, mida vedas etiooplane Tadese Tola. Koos jõuti 15. kilomeetrile ajaga 44.47. Pool maad läbiti suures grupis ajaga 1:02.38. Grupis jätkasid endiselt keenlased Tadese Tola, Elijah Keitany ja Francis Kiprop. Viimase parim tulemus on 2:07.04, mille ta jooksis 2007. aastal Berliinis, lõpetades maailmarekordi püstitanud etiooplase Haile Gebrselassie järel teisena. 30. kilomeetril (1:29.12) läksid teistel eest ära kuus meest, nende seas ka Tadese Tola ja 40-aastasena oma maratoni debüüdi teinud Terefe Maregu. 35. kilomeetril (1:43.59) suutsid püsida grupis vaid neli meest Wilson Kipsang, Tadese Tola, Terefe Maregu ja Philip Sanga. Kohe pärast seda kiirendas Kipsang ning temaga läks kaasa Tola. Kaua Tola tempole vastu ei pidanud ja ta jäi liidrist 10 meetrit maha ning läks oma teed. Wilson Kipsangi lõpuajaks fikseeriti 2:04.57. Teise koha sai etiooplane Tadese Tola 2:06.31-ga. Kolmandana lõpetas keenlane Elijah Chelimo 2:07.04-ga.

.

Naiste liidergrupil, kuhu kuulusid keenlanna Caroline Kilel ning etiooplannad Dire Tune, Mare Dibaba, Asnakech Egigayehu ja Zeineba Hasso, kulus esimesse 5 km vaheaja punkti jõudmiseks aega 16.39. Jälitajate gruppi vedas 2008. aasta murdmaajooksu Euroopa meister Hollandi jooksja Hilda Gilbet, kes läbis esimesed 5 km ajaga 17.04. 10 km peal (33.44) liidrite seas muutusi ei olnud. 2009. aasta võitja Agnes Kiprop asus 36 sekundi kaugusel koos Hilda Gibetiga. 15. kilomeetril (50.25) rebis end teistest lahti trio Caroline Kilel, Dire Tune ja Mare Dibaba, kes püsisid koos veel 35. kilomeetril. Viis kilomeetrit hiljem sai Kilel Tune ees 10 sekundilise edu. Kiprop jäi maha 54 sekundit ja Dibaba 58 sekundit. Maratoni võitis keenlanna Caroline Kilel isikliku tippmargiga 2:23.25, mis on samuti rajarekord. Senine naiste parim tulemus pärines aastast 2005, mil venelanna Alevtina Biktimirova jooksis maratoni 2:25.12-ga. Ka Kileli rahakott kasvas 95 000 euro võrra. Teise koha sai etiooplanna Dire Tune 2:23.44-ga ja kolmanda koha keenlanna Agnes Kiprop 2:24.07-ga. Nemad jooksid samuti oma isiklikud rekordid.

.

Parima eestlasena sai Kaido Vetevoog 1246. koha ajaga 3:14.49. Teised eestlased: 1782. Ergo Meier 3:23.18; 4675. Priit Salumäe 3:57.24; 5004. Ivo Särak 4:00.53.