Frankfurdi maratonil jäi maailmarekordist puudu neli sekundit

Keenlane Wilson Kipsang võitis 30. oktoobril Saksamaal Frankfurdi maratoni ajaga 2:03.42, mis on vaid nelja sekundi võrra nõrgem tulemus, kui septembris Berliini maratonil Patrick Makau joostud maailmarekord 2:03.38.
,
15-meheline juhtgrupp läbis 10 km ajaga 29.25 ja pool maad 1:01.40-ga, mis on neli sekundit kiiremini kui Makau rekordjooksus Berliinis. Grupp lagunes koost, kui Kipsang 33. kilomeetril tõstis tempot. Ometi maailmarekordi ületamiseks sellest ei piisanud. “Jänesed tegid head tööd. Üritan järgmisel aastal uuesti. Rekordiüritus sisendab minusse veelgi rohkem motivatsiooni,” ütles Kipsang pärast jooksu. Tema järel sai teise koha keenlane Levy Matebo 2:05.16-ga ja kolmanda koha samuti keenlane Albert Matebor 2:05.25-ga. Esikümne moodustasid aafriklased, neist üheksa olid keenlased.
,
Naistest võitis maratoni etiooplanna Mamitu Daska ajaga 2:21.59, kärpides poolteist minutit keenlannale Caroline Kilelile kuulunud mullusest rajarekordist. Teisena lõpetanud keenlanna Agnes Kiprop läbis maratoni 2:23.54-ga. Kolmanda koha sai samuti keenlanna Flomena Chepchirchir 2:24.21-ga. Parima eurooplasena jõudis 6. kohale Itaalia jooksja Nadia Ejaffini ajaga 2:26.15. Maratoni stardi hetkel näitas termomeeter sooja 11 kraadi. Finišiks tõusis õhutemperatuur +14ni.