Fukuoka maratoni võitis keenlasest debütant Josphat Ndambiri

2007. aasta MMil 10 000 meetri finaalis viienda koha saanud keenlane Josphat Ndambiri (pildil) võitis täna Jaapanis Fukuoka maratoni ajaga 2:07.36, kusjuures tegemist oli mehe esimese maratoniga.
.
Kuigi alggselt plaanis Ndambiri tempot tõsta pärast 30 kilomeetri läbimist, jooksis ta teistel eest ära 25 kilomeetril, saades järgmise viie kilomeetri vaheajaks koguni 14.32. 35 kilomeetril (vaheaeg 1:44.39) edestas keenlane Samuel Wanijru debüütmaratoni graafikut 10 sekundiga. Nii kiire jooks kustutas Ndambirit sedavõrd, et järgmise viie kilomeetri läbimiseks kulus tal aega 15.45. Vaatamata sellele edestas ta järgmist lõpetajat üle minuti. “Kuna tegemist oli minu jaoks esimese maratoniga, siis ma ei olnud kindel, kuidas tuleks joosta. Jooksin maratoni lootuses, pääseda Keenia olümpiakoondisse,” rääkis Josphat Ndambiri pärast maratoni. Kevadel tahab keenlane joosta maratoni Londonis, Rotterdamis, Pariisis või Bostonis.
.
Ndambiri järel sai teise koha tema kaasmaalane Jaapanis elav James Mwangi ajaga 2:08.38. Jaapani olümpiakoondises kindlustas omale koha kolmandana lõpetanud Yuki Kawauchi 2:09.57-ga. Parima eurooplasena saavutas venelane Dmitri Safronov 5. koha ajaga 2:11.29. Maratoni ajal näitas termomeeter +13,7 kraadi ja puhus läänetuul 2,4 m/s.