Gebrselassie võitis kolmandat korda Dubai maratoni

Etiooplane Haile Gebrselassie (pildil) võitis täna Dubai maratoni ajaga 2:06.09, teenides sellega 250 000 dollarit auhinnaraha. “Tänane öö ei olnud minu jaoks hea. Magasin vales asendis, üles tõustes tundsin, et midagi on valesti,” ütles Gebrselassie. Ta kutsus helistades appi psühhoterapeudi, kes jooksja selga masseeris.

“Üritasin joosta kiiresti, kuid poolel maal otsustasin vaid võita. Kui tempotegijad (“jänesed”) 30 kilomeetril maha jäid, proovisin minna, aga ma ei suutnud käiku vahetada. Nii ma ootasin gruppi endale järgi ja üritasin võita. Kuulsin rahvast ja teadsin, kus on finiš ja olin suuteline võitma,” rääkis Gebrselassie. “See ei ole märk sellest, et olen vana. Mõtlen jätkuvalt siin maailmarekordi purustamisele.”

Teise koha sai etiooplane Chala Dechase 2:06.33-ga. Kolmas oli möödunud aastal sama koha saanud etiooplane Eshetu Wendimu ajaga 2:06.46.

Naiste maratonil jooksis liidergrupp koos kuni poole distantsini. 35 kilomeetril püsisid konkurentsis veel etiooplannad Mametu Daska ja debütant Aberu Shewaye ning möödunud aasta kolmanda koha omanik keenlanna Helena Kirop. Kilomeeter hiljem jäi Kirop maha ja Daska ning Shewaye heitlesid omavahel võidu eest. Mametu Daska (pildil) jäi peale ja võitis maratoni ajaga 2:24.18. Teisena lõpetas Shewaye 2:24.26-ga. Kolmanda koha sai nagu mullugi Kirop ajaga 2:24.54.