Gebrselassie võitis Saksamaal vana-aasta jooksu

Etioopialane Haile Gebrselassie (pildil) võitis Saksamaal Trieris vihmas toimunud vana-aasta õhtu jooksu, mida oli vaatama tulnud 20 000 pealtvaatajat. 36-aastane Gebrselassie sööstis kaheksast ringist koosneva jooksu esimese nelja ringiga eest ära keenialasestest Shadrack Lagatist ja Paul Kipkoririst, läbides pool distantsi ehk 4 km ajaga 11.08. Etioopialane lõpetas 8 km pikkuse jooksu 22.23-ga. Tal jäi vaid kaks sekundit puudu rajarekordi püstitamisest. Jooksu tippmark kuulub 1997. aastast keenialasele Isaac Kariukile. Teise koha sai keenialane Sharack Lagat, kes kaotas Gebrselassiele 25 sekundiga. “Jooks Hailega on nagu võitlus lõviga,” ütles Lagat pärast jooksu. Kolmas oli keenialane Paul Kipkorir. Esikuuikusse mahtusid veel sakslane Arne Gabius 23.19-ga, keenialane Benjamin Kemboi 23.21-ga ja sakslane Carsten Schlangen 23.53-ga. Vana-aasta õhtu jooks oli Gebrselassiele testjooksus 22.jaanuaril toimuvaks Dubai maratoniks.

Parimaks naiseks osutus 2004. aasta olümpiamängudel 5000 m jooksus neljanda koha saanud venelanna Jelena Zadorožnaja, kes läbis 5 kilomeetrit 15.49-ga. Teisena lõpetas 18-aastane Emebeth Anteneh Etioopiast ajaga 15.51 ja kolmandana Caroline Chepkwony Keeniast ajaga 15.54. Chepkwonyga sama aja saanud Almensh Belete Etioopiast pidi esimesena poodiumilt välja jääma. Talle kaotas omakorda vaid sekundiga kaasmaalane Genet Yalew. Järgnesid sakslanna Sabrina Mockenhaupt 15.59-ga ja Saksamaad esindav Irina Mikitenko 16.16-ga.
Kokku oli aasta viimasel päeval stardis 2228 jooksusõpra.