Gelana üllatas Houstoni maratonil rajarekordiga

25-aastane etiooplane Teshome Gelana (pildil) võitis 17. jaanuaril USA-s Houstoni maratoni ajaga 2:07.37, mis on uus rajarekord. Tulemus on 15 sekundit parem, kui eelmisel aastal etiooplase Deriba Merga saavutus.

Gelana, kelle jaoks oli tegemist teise maratoniga kuue nädala jooksul, sai viieliikmelisest juhtgrupist lahti 35 kilomeetril. “Ma ei lootnud joosta nii kiiresti. Loodan, et tulevik toob mulle veelgi huvitavaid asju. Arva, et olen võimeline jooksma 2:05-ga,” ütles Gelana. Tema senine parim maratoni tulemus oli 2:11.50, mille jooksis 2008. aastal.

Teise koha Houstoni maratonil sai etiooplane Zembaba Yigeze 2:08.27-ga. Kolmandana jõudis finišisse keenlane Jason Mbote ajaga 2:08.58. Esimest korda maratoni ajaloos, said kuus esimest lõpetajat kirja aja alla 2:10. Ameeriklane Brett Gotcher, kes jooksis oma elu esimest maratoni, sai 7. koha ajaga 2:10.35.

Naiste arvestuses domineeris teist aastat järjest 27-aastane etiooplanna Teyba Erkesso, jõudes finišisse samuti uue rajarekordiga 2:23.53, mis on 25 sekundit parem tema eelmisest tippmargist. Tegemist on läbi aegade maratoni parima tulemusega Texases, mis tegi Erkessost ainsa naise, kes jooksnud kaks korda Houstoni maratoni alla 2:25. Teise koha sai Houstoni maratonil 5 minutit võitjast hiljem finišisse jõudnud venelanna Margarita plaksina ajaga 2:28.44. Kolmas koht kuulus etiooplannale Alemitu Aberale 2:31.01-ga.

Nii meeste kui naiste arvestuses maratoni võitja sai auhinna rahaks 35 000 USA dollarit.