Gert Jõeäärelt Saaremaal võidukas punkt maastikurattahooajale

Gert Jõeäär Karujärvel. Foto: Hawai Express Estonian Cup
Gert Jõeäär Karujärvel. Foto: Hawai Express Estonian Cup

Hawaii Express Estonian Cup maastikurattasari tõmbas hooajale joone alla Saaremaal Karujärvel, kus rattamaratoni 67 km pikkudel distantsil võidutses Gert Jõeäär, kellele kuulus ka sarja võit.

Enne sõitu oli lahtine sarja üldvõitja nimi, kuivõrd võimalusi selleks jagus nii Gert Jõeäärel Peeter Tarvis juunioril ja matemaatilised võimalused ka Caspar Austal. Kaardipakki tuli segama kodumaad väisav, kuid igapäevaselt maanteel profiratturina leiba teeniv Aksel Nõmmela.

16. kilomeetriks läks teistel eest viieliikmeline juhtgrupp koosseisus Jõeäär, Tarvis, Nõmmela, Austa ja Sten-Erik Ottender. Küüslaugufesti vahefinišis spurtis esimesena ülejoone Nõmmela, kuid kümmekond kilomeetrit hiljem pani oma võimu maksma Jõeäär. Europark mäefinišiks kasvas tema edu jälitajate ees paari minuti pikkuseks, ent teisena finišeerinud Tarvise ees jäi see samaks.

“Sarja üldvõiduks ei olnud vaja enam võita ja piisanuks enam-vähem tulemusest, aga tahtsin enam-vähem kindla peale minna ja viimase etapi ka võita. Üle poole maa sõitsime viikesi koos. Kuna seal pedaalis kaks terava jalaga sprinterit ja ma rada ei tundnud, panin 25 km enne lõppu gaasi juurde,” ütles Jõeäär. Esiviisikule said saba peale järgmine väike seltskond ja ning kolmanda-neljanda koha võtsid hoopis Raido Saar ja Markku Ainsalu.

“Mõnus vaheldus maanteehooaja lõpuks. Püsisime kõik koos pea kolmveerand sõitu, aga kui Jõeäär läks, olin just neljas. Veidi magasin maha. Proovisin paar korda kiirendada, aga ülejäänud seltskond loobus. Ei võtnud üksi vahet enam kinni ka. Saaremaad täna ei vallutanud, Saaremaa vallutas hoopis minu. Arvasin, et kahest geelist piisab ja tuleb kahe tunniga koju. Sain hoopis kergemat sorti näljahaamri,” rääkis Ainsalu.

Naistegi arvestuses käis kõva lahing, esimeses pooles rahulikumalt kulgenud Janelle Uibokand möödus poolel maal Mari-Liis Mõttusest ja alistas finišile eelnenud kurvides ka Greete Steinburgi. “Ma ei tea, kuidas ma seda tegin. Olen nii tühjaks ennast sõitnud, et silme ees virvendab. Aga ära tegin”, lausus üliõnnelik naiste võitja finišis. Selle hooaja viimase Hansgrohe kiirenduskilomeetri võitsid Gert Jõeäär ning Maris Kaarjärv.

Võistkondade arvestuses tegid nii Karujärve etapil kui hooaja kokkuvõttes platsi puhtaks KoMo-Veloplus mehed ja Hawaii Express/Cyclon naised. Peale eliidile ja tippharrastajaile suunitletud GP-le sõideti võidu ka Gardena maratonil ja FruitXpress poolmaratonil, kiiremad nende arvestuses olid Kristjan Savisikk ja Romet Pajur.

Karujärvel lõpetasid hooaja ka kõige pisemad rattasõbrad, poiste kiireim oli Sebastian Suppi ning tüdrukute nobedaim Loore Lemloch.

Karujärve rattamaratoni tulemused