Gert Kivistik ja Steven Kalf võtsid Martinique`il velotuuri etapil kaksikvõidu

Gert Kivistik ja Steven Kalf. Foto: erakogu
Gert Kivistik ja Steven Kalf. Foto: erakogu

Gert Kivistik ja Steven Kalf klubist Team Crédit Mutuel-Garage Premier-Fewossn saavutasid 1. märtsil Martinique`i saarel velotuuri Memorial Romule Beret 100 km pikkusel teisel etapil kaksikvõidu.

Sõit toimus Martinique`le omastel künklikel teedel. Võidusõidu esimesel kolmandikul eraldus peagrupist kaheksaliikmeline jooksikutegrupp. “Meie jaoks oli seis hea, sest proloogi võitja Eddy-Michel Cadet-Marthe jooksikute hulka ei kuulunud ja nad pidid töö enda peale võtma. Samas olid meie meeskonnast ees esindatud Steven Kalf ja Florian Rene, kes said ees tööd tegemata kaasa sõita ja mina ise peagrupi tuules oma võimalust oodata,” vahendas Gert Kivistik.

60. kilomeetril püüti jooksikud kinni, vahepeal oli kõvasti vihma sadanud ja pundid jooksid vahetult tõusul kokku, millele järgnes üpris tehniline laskumine. Selles “virrvarris” tekkis ette uus grupp, aga sõiduliider suutis ennast tagaajamisega ära kustutada ja ei suutnud rünnakutele vastata. “Peagi leiti ees üksmeel ja kasvatati vahe kahe minuti peale. 15 km enne lõppu oli selge, et võitja tuleb just meie grupist. Sõideti üksmeelel, kuni sõidu lõpuni jäi 5 km ja proloogil kolmas olnud Mickael Stanislas ründas,” kirjeldas Kivistik.

“Sain viivitusega järgi ning sõitsime väikse vahega kuni viimase kilomeetrini, kui grupp jällegi kokku jooksis. Kalf kasutas olukorda kenasti ära ning reageerides taga toimunud rünnakutele, ei pidanud ta ise väga tuule käes olema. Kui meid kätte saadi, võttis Kalf mind enda tuulde, kust läksin lõpukurvi ja suutsime olukorrast maksimumi võtta ehk noppisime kaks esikohta,“ võttis Kivistik sõidu kokku.