GORUN Tartu Novembrijooksu võitsid Olavi Allase ja Birgit Pihelgas

Olavi Allase Novembri jooksu võitjana finišis. Foto: Ardo Säks

Täna toimus GORUN Tartu jooksusarja viimane osavõistlus – 5 km pikkuse distantsiga Novembrijooks, mille võitsid kergejõustikuklubi Järvala esindaja Olavi Allase ja Birgit Pihelgas Peterspordist.

Pärast teist kilomeetrit eraldus teistest kolmeliikmeline liidergrupp, kuhu kuulusid Olavi Allase, Rauno Laumets ja Indrek Tobreluts. Kolmandal kilomeetril tõstis Allase tempot, saades selle tulemusena konkurentide ees edumaa. “Peale 3 km punkti tuli üks kerge tõusunukk ja sellele järgnev ca 200 m kitsas kruusane ning tehniline lõik. Seal ma tegin väikese kiirenduse ja vahe tuli sisse. Otsustasin seda vahet kasvatada ja pressisi kuni 4,5 kilomeetrini. Lõpus jälgisin seljatagust,” rääkis Allase Jooksja Jooksuportaali uudistele. Allase sõnul olid tal jalad kanged, sest mahuperiood on täies hoos. “Eile jooksin 2 treeningut ja järgi ei andnud.”

Allase võitis jooksu ajaga 15.53. Talle kaotas 17 sekundiga SK ProRunner esindaja Rauno Laumets. Kolmanda koha sai ajaga 16.11 ning jäi vaid ühe sekundiga Laumetsast maha endine laskesuusataja ja praegune Eesti koondise treener Indrek Tobreluts. “Teadsin et ta on lõpus terav ja pidin ikka korralikult kiirendama, et teda selja taga hoida,” ütles Laumets.

Indrek Tobreluts osutus ühtlasi parimaks meesveteraniks Vjatšeslav Košelevi ees. “Praegu tuleb iga tulemusega rahule jääda, sest sihipäraseid treeninguid ma enam ei tee. Jooksumeestel on hetkel vaikne aeg ja enamusel jalad niiöelda seinale visatud, seepärast mul Raunoga koos joosta ka kannatas,” kommenteeris Tobreluts. Kuue hulka mahtusid veel Franko Reinhold (16.54) ja Andrus Lein (16.58).

Naistest võitis distantsi tükk aega võistlustest eemal olnud Birgit Pihelgas ajaga 18.37, mis andis talle üldarvestuses 22. koha. Teisena lõpetas Jana Treier (Sparta) 19.28-ga ja kolmandana Minna Kuslap (Jooksupartner) 20.47-ga. Kokku jõudis finišisse 316 jooksjat.

GuRun Tartu jooksusarja koondarvestuses, kuhu kuulusid kolm jooksu – Parkmetsa jooks, Suvejooks ja Novembrijooks, tuli esikohale Rauno Laumets (SK ProRunner) Olavi Allase ees. Kolmandaks platseerus Franko Reinhold (Täppsportlased). Naistest moodustasid esikolmiku Jana Treier (Sparta), Saina Mamedova (KJK Sillamäe-Kalev) ja Ingrid Riipus.