Grete Tõnne kaitses Õhtujooksu avaetapil mullust võitu

Grete Tõnne kordas mullust võitu. Foto: Riinu Liis Lajal
Grete Tõnne mullu novembris I Õhtujooksu võidukarikaga. Foto: Riinu Liis Lajal

Täna õhtul toimus Tartus ülikooli tudengite eestvedamisel teist korda 7 kilomeetri pikkune Õhtujooks, millel kaitses naistest mullust esikohta Grete Tõnne. Meestest võidutses lühikese krossi Eesti meistrivõistluste hõbemedali omanik Olavi Allase.

Eesti maaülikooli spordiklubi esindaja Grete Tõnne läbis kell 20.20 Tartu laululava juurest alanud ja seal ka lõppenud distantsi ajaga 27.26, lõpetades jooksu üldarvestuses 10. kohal. Ta tunnistas, et pidi tänavu võidu nimel lõpupoole korralikult pingutama. Palju ei jäänud Tõnnest maha orienteerumisklubi Kobras esindaja Kristel Sibul, kes sai naiste teisena ajaks 27.44.

„Alguses alustasin julgelt, siis vaatasin, et pole mõtet nii kiiresti joosta. Kaks kilomeetrit enne lõppu selgus, et väga uimerdada ei saa ja pidin tempot juurde panema. Kristel tuli päris võimsalt,“ ütles Tõnne Jooksuportaalile. Möödunud laupäeval lühikese krossi Eesti meistrivõistlustel naelikutega jooksmine andis täna veel Tõnnel säärtes tunda. „Naelad tegi oma töö säärtega, Natuke oli tuimust, aga midagi väga hullu polnud,“ lisas Tõnne. Kolmanda koha sai Sille Puhu ajaga 28.31.

Meestest võitis Õhtujooksu lühikese krossi Eesti meistrivõistluste hõbemedali omanik Olavi Allase (KJK Järvala) ajaga 22.57. Teiseks tuli Eesti laskesuusatamise treener Indrek Tobreluts, kes kaotas Allasele 15 sekundiga. Kolmanda koha sai Sander Hannus (EMÜ SK) ajaga 23.37.

Olavi Allase jaoks võit väga kergelt ei tulnud, sest mehel oli pikk kella 19ni kestnud tööpäev selja taga ja kerge väsimus Eesti meistrivõistlustest sees. “Sellepärast otsustasingi kohe kindla vahe sisse teha ja pärast oma seljatagust kontrollida. Tegin sellega oma elu pigem raskeks, sest jooksu üldine tempo kujunes alguses veidi kiireks. Oleks pidanud pigem natuke passima,” rääkis Allase Jooksuportaalile. Algselt ei olnud tal plaanis võistelda, aga kuna treeningplaanis oli raskem tempotrenn ette nähtud ja see sobis ideaalselt Õhtujooksuga, siis sai kaks asja ühes teha.

Erinevalt mullusest toimub tänavu Tartu Õhtujooksul neli etappi. Teine etapp leiab aset 1. juunil, teine etapp 28. septembril ja kolmas etapp 23. novembril.

Õhtujooksu idee sündis 2015. aastal sügisel Tartu ülikooli kehakultuuriteaduskonna õppekavva kuuluva aine “Spordijuhtimise alused” raames, kus tudengitest moodustatud grupp pidi välja mõtlema spordiürituse ning selle ka kursuse töö raames ellu viima. Nii toimuski esimene võistlus 25. novembril Tartu Õhtujooksu nime all. Esimesest üritusest võttis osa 250 võistlejat ning positiivne osalejate poolne tagasiside andis tudengiprojekti meeskonnale veelgi indu juurde. Nii sündis idee korraldada 2016. aastal 4-etapiline jooksuüritus.