Haanja Jala100 ultrajooksu võitis rajarekordiga Rait Ratasepp

Rait Ratasepp ületab Haanja Jala100 jooksu võitjana finišijoone. Foto: Võrumaa Spordiliit
1. novembril viiendat korda toimunud Haanja Jala100 jooksu võitis Rait Ratasepp.
Tänavu esimese eestlasena ultratriatloni läbinud 31aastane spordimees läbis 100 km pikkuse jooksu uue
rajarekordiga 8:16.19, kirjutab Võrumaa Sport.

Senisest rajarekordist 8:43.49 said jagu ka teise koha
saavutanud Lauri Valdmaa, kelle lõpuaeg 8:34.35. “See jooks oli üks suur kannatamine peale 50 km, sest alguses sai liiga tugevasti vajutatud. Lisaks tegin kohe teise ringi
alguses eksimuse, mistõttu jooksin lisaks 200-300 m lisaks. Maratoni aeg tuli
umbes 3:23. Ise ka ei uskunud, et lõpuni tulen. Viimased 4
tundi jooksin lihtsalt ühest kilomeetripostist teiseni. Kordagi ei kõndinud väljaarvatud joogipunktis 10 sammu,” võttis Valdmaa katsumuse kokku

Ka kolmandaks tulnud Hannes Veide (8:39.20) ületas varasema rajarekordi. Esikuuikus lõpetasid veel Cris Poll (8:46.21),
lätlane Valdis Nilovs (8:48.40) ja Kaido Vetevoog (9:51.27). 14. jooksjana tuli ajaga 10:34.44 üle finišijoone kiireim naine,
kelleks oli Mari Boikov, kes arvestades ettevalmistust tulemuse üle ei nurisenud.

“Tartus tõmbasin vasaku reie tagumise lihase
katki. See paranes enam-vähem ära, aga põlves tekkis ülekoormus
ja väike põletik,” rääkis Boikov Jooksuportaalile. Ta on jooksutrenni väga vähe teinud ja keskendunud peamiselt üldkehalisele ettevalmistusele.
“Põlve teipisin kinni ja see töötas ilusti, aga reielihased tõmbasid kangeks. Kümnenda ringi lõpuks jooksin end energiast tühjaks
ja pilt hakkas virvendama. Tegin pisut pikema pausi. Sõin banaani,
soolapähkleid ja energiabatooni. 11-12 ring olid kõige raskemad. Pärast
seda läks päris ilusti. Viimasele ringile unustasin lambi kaasa võtta.
Metsas läks üsna pimedaks, suurt enam joosta ei näinud. Enam
väga kiiret ei olnud ka. Teadsin, et head aega ei tule, aga olen üsna
kindlalt esimene. Ei hakanud uue vigastusega riskima. Kokkuvõttes
olen rahul,” ütles Boikov.
Tema järel sai teise Elin Ilves Tartust ajaga 10:48.45 ja kolmas oli Sigita Vace Lätist ajaga 11:19.39.

Kui seni oli kõige rohkem pika distantsi lõpetajaid olnud 2011.
aastal – 34, siis täna jõudis ultrajooksu finišisse 62 võistlejat.
Viimane neist ajaga 14:44.07.Maratonidistantsil oli meestest kiireim Veiko Ardel ajaga 3:25.34 ja naistest Piret Põldsaar ajaga 4:25.48). Joosti 6,67 km pikkusel ringil, kus tõusumeetreid 73. Kokku oli stardis 126 jooksjat, seegi on ürituse uus rekord.