Haanja Ultra100 võidu võttis Rait Ratasepp

Rait Ratasepp kaitses 31. oktoobril Haanjas lõppenud 100 kilomeetri pikkusel ultrajooksul mullust võitu, püstitades uue rajarekordi 8:03.48.

Tänavuse Tartu linnamaratoni võitnud mees seadis omale sihiks alistada kaheksa tunni piir, ent alguses tehtud väike apsakas maksis talle kätte. “Olin peaaegu kuni 90 kilomeetrini graafikus, kuid jooksu alguses tehtud väike eksimus võis lõpuks saatuslikuks saada,” tõdes Ratasepp Jooksuportaalile. Nimelt üritasid juba esimesestest meetritest alates kaks jooksjat end tema tempos kaasas minna. Nendeks osutusid ultrajooksul 5. koha saanud leedukas Renatas Orlovas ning poolel maal katkestanud Margus Luhtoja.

“Kuna ma eelistan ultrat joosta omas tempos ja üksinda, siis hoidsin esimesed 20 kilomeetrit plaanitust kolm-neli minutit kiiremat tempot ning tegin sellega endale väikese karuteene,” rääkis Ratasepp. Viiendaks ringiks suutis ta siiski konkurendid maha raputada ja võtta oma tempo ning rütm. “Ilmastikutingimused ning enesetunne oli kogu jooksu vältel hea,” lisas võidumees. Kuigi eesmärki täita ei õnnestunud, jäi Ratasepp oma etteastega rahule. “Olen väga rahul. Aeg on alati teisejärguline. Tähtis, et andsin endast parima sel päeval.”

Rait Rataseppa järel sai Haanja 100 ultrajooksul teise koha lätlane Matiss Vecvagaris ajaga 8:20.03. Kolmandana lõpetas Sander Hannus 8:26.36-ga. Enne jooksu ta end paremate hulka ei prognoosinud. “Paberi peal vaadates konkurentide hooaja tulemusi, on minu cv kahvatu ja kuues-seitsmes mees alles, kuid kasutan siin kogemusi ja rada meeldib,” ütles Hannus enne starti. Rohkem üheksa tunni alistajaid seekord Haanjas polnud.