Haiglast koju saanud Tõnu Vaher annab jooksu korraldamise tütrele

Tõnu Vaher on alati kandnud Saaremaa kolme päeva jooksul numbrit 13. Foto: Riho Lüüs
Tõnu Vaher on alati kandnud Saaremaa kolme päeva jooksul numbrit 13. Foto: Riho Lüüs

Saaremaa kolme päeva jooksu avaetapil kokku kukkunud jooksu üks peakorraldajaid Tõnu Vaher pääses eile haiglast välja ja lubas pika traditsiooniga spordiürituse jätta tütre Helen Jürjo õlgadele, jäädes ise abilise rolli.

„Kõik on korras. Asi ei olnudki niivõrd jooksmises, kui selles, et mitu halba asja langesid kokku. Organiseerimises tekkisid augud, kuigi kõik oli kokku lepitud. Kui ikka eelnevalt suur pinge peal, siis ei saa jooksma minna,“ rääkis Vaher ajakirja Jooksja Jooksuportaali uudistele. Lisaks polnud ta päev otsa jõudnud süüa.

Vaheri sõnul käis kõik möödunud reedel, Saaremaa kolme päeva jooksu esimesel päeval kiiresti. „Kui tavaliselt ikka valmistud jooksuks minuteid ette, siis minul käis kõik mõne sekundi jooksul,“ meenutas Vaher. Ta otsustas jooksma minna pärast seda, kui teadvustaja Alver Kivi kuulutas, et koos Tõnu Vaheriga oleks Saaremaa kolme päeva jooksust osavõtjate arv jõudnud 700ni. „Seesama lause pani mind jooksma. Pidin ma seda lauset kuulma. Mul ei olnud isegi rinnanumbrit võtta. Rabasin bussist numbri ja läksin,“ ütles Vaher.

Ta kukkus kolme päeva jooksu avaetapil kokku, kuid protokolli läks tema 10 km aeg siiski kirja. Jooksu saatnud kiirabi viis Vaheri Tallinna haiglasse arstide kontrolli alla. Haiglast koju pääses ta eile. Vaher ei süüdista sugugi Alver Kivi, vaid hoopis iseennast. „Tegutsesin enne kui mõte järgi jõudis. Haarasin asjast kinni,“ tunnistas Vaher. Ta kiitis oma tütar Helen Jürjot, kes suutis ilma isata kolme päeva jooksu lõpuni organiseerida. Edaspidi jätab Vaher Saaremaa kolme päeva jooksu tütre õlgadele. „Jään ise kõrvalt abistajaks ehk nagu moodsa sõnaga öeldes assistendiks. Aitan kohapealsete asjadega,“ kinnitas Vaher.

44. Saaremaa kolme päeva jooks toimub tõenäoliselt 20.-22. oktoobril 2017. Kindlalt saab seda väita, kui Saaremaa rallil on kinnitatud esialgselt välja hüütud enda toimumise kuupäevad 13.-.14 oktoober 2017.