Hannes Veide pidi rasketes oludes Spartathloni katkestama

Spartathloni lõpetajad vajasid finišis turgutamist. Foto: Hannes Veide

30. septembri hommikul Ateenas ainsa eestlasena 246 kilomeetri pikkusel mägisel ultrajooksul Spartathlon startinud Hannes Veide pidi raskete olude tõttu end kurnatuna tundes ettevõtmise täna ligi 50 kilomeetrit enne lõppu pooleli jätma.

“Ettekujuteldamatult rasked olud. Kliima ja jubedad tõusud. Võitlesin terve öö siiski ja esinesid vappekülma värinad kurnatusest. Mäed said minust siiski jagu,” tunnistas Veide ajakirja Jooksja Jooksuportaali uudistele. Mees tundis end juba peast suht sassis olevat, taastus ja jätkas, kuid mingil hetkel 190 km juures mõistis, et kogu keha on nii sodi, et enam isegi seista ei suutnud. “Tegin ka kaks korda 10 minutit pikutamispause, aga miski ei aidanud. Siiski tahaksin selle hullu asja ära teha,” ei jäta Veide jonni.

Jooks sai tema jaoks läbi 196,6 kilomeetril. “Mäed ja palavus, oksendamised said minust võitu. Juba öösel kuni hommikuni esinesid kurnatusest vappekülmad ja lihased olid allamäge jooksudest elujõuetud,” tunnistas Hannes Veide. 195,6 kilomeetrist edasi oleks ta suutnud vaid kõndida mõne tühise kilomeetri. “Mõistan, miks nii vähesed lõpetavad. See on liiga äärmuslik, mitte lihtsalt 246 kilomeetrit…,” lisas Veide. Paljud neist, kes finišisse jõudsidki, kukkusid jala pealt kokku.

Veide on tänulik kahele eestlasele, kellega ta tutvus Istanbulis ja kes tulid teda Ateenast teele saatma. Finišis ootasid Veidet kaks eestlannat, kellega ta sai varem kokku. Hannes Veide nimetas Peeter Vennikas omamoodi imemeheks Eestis, sest on Spartathloni mitu korda läbinud. Teised kolm on mitmest proovikorrast vaid ühel õnnestunud.

Spartathloni võitis poolakas Andrzej Radzikowski. Teisena jõudis finišisse itaallane Marco Bonfiglio. Kolmanda koha sai tšehh Radek Prunner. Parimaks naiseks osutus üldarvestuses neljandana lõpetanud ameeriklanna Katalin Nagy.