Hanno Kindel – parim eestlane kehva ilmaga Hamburgi maratonil

Hanno Kindel pärast Hamburgi maratoni. Kinnastes ja medaliga. Foto: erakogu
Hanno Kindel pärast Hamburgi maratoni. Kinnastes ja medaliga. Foto: erakogu

15 Eesti jooksjat osales 23. aprillil Saksamaal Hamburgi maratonil, kus neist parima tulemuse tegi spordiklubi ProRunner liige Hanno Kindel ajaga 3:05.55.

Saksamaa suurim kevadmaraton peetakse tavapäraselt aprilli kolmandal nädalavahetusel Hamburgis. 15 000 osalejat tähendab jooksukaaslasi igale tempole. Rada läbib kõiki ilusaid Hamburgi linnaosasid, kel mahti rohkem, saab rada läbides põhjaliku ülevaate linnast.

Saksamaa suurlinnades on enda alla hektareid võtvad hiiglaslikud messihooned, mis võimaldavad ladusalt paika panna kogu suurmaratoni logistika, alates riietumisest ja hilisemast toitmisest. Nii ka Hamburgis. “Stardijärgne 5 kilomeetrit möödus rahes ja lörtsis, mis tegi jalad hoobilt kangeks. Väikese pausi järel saime järjekordse külma duši osaliseks, seejärel võttis meid Elbe äärde jõudes vastu tugev merebriis,” kirjeldas olusid ajakirja Jooksja Jooksuportaalile Hanno Kindel.

Ilja Nikolajev katkestas, kuna 25. kilomeetriks lakkasid tal säärelihased selles külmas funktsioneerimast. Mees ise plaanis oma Haapsalu 10 km tulemuse põhjal joosta Hamburgis maratoni ajaga 2:16.

Liigagi suuri väljakutseid pakkuv maratoni esimene pool vahetus poolmaratoni punktis ilusa ilma ja väga lauge rajaprofiili vastu. “Küpsetasin end esimese poolega läbi. Eriti Hamburgis kehtib vana tõde: maraton algab teisest poolest. Õnneks aitas raja rahulikum profiil kiirelt taastuda ja kiirelt ümbermängitud taktikaga tasapisi finiši poole liikuda,” sõnas Kindel. Rajaäärne melu on Hamburgis korralik ja annab tunda, et tegemist on ligi 1,7 miljoni elanikuga linna jaoks aasta ühe oluliseima spordisündmusega.

Finišijärgne melu oli Hanno Kindeli jaoks tavapärasest tagasihoidlikum, sest äärmuslikud ilmaolud olid kõvasti energiat raisanud ning ta pidi kiirelt riietuma minema. “Lõpuaeg 3:05.55 oli minu jaoks küll loodetust kõvasti aeglasem, aga andis täiesti ootamatul kombel 15 lõpetanud eestlase seas parima aja,” imestas ka KIndel ise. Ta kiitis kõiki neid maratoonarid, kes sellistes äärmuslikes tingimustes oma isikliku rekordi jooksid. Samas soovitas Kindel Hamburgi maraton esimeseks tõsisemaks kevadiseks jooksuvõistluseks.

Hanno Kindeli tempograafik Hamburgi maratonil:

5 km 20.59
10 km 41.49
15 km 1:02.32
20 km 1:24.09
Pool maad 1:28.59
25 km 1:46.35
30 km 2:09.06
35 km 2:32.26
40 km 2:56.00
Netoaeg finišis 3:05.55

Hamburgi maratoni tulemused