Harrastajate võistkonnad ekidenil Eesti meistrivõistluste arvestusse ei lähe

Mullune ekiden Lillepi pargis. Foto: Mallor Malmre
Eesti Kergejõustikuliit (EKJL) andis küll sel aastal Stamina spordiklubile loa korraldada samaaegselt Eesti ekideni meistrivõistlustega ekiden harrastajatele, kuid nende võistkondade tulemused Eesti meistrivõistluste arvestusse ei lähe.
Harrastajate ekidenil võivad osaleda suvalistel alustel moodustatud  (klubid, firmad, maakonnad-vallad, sõpruskonnad vms)  6-liikmelised nais- ja meeskonnad. Selgusid väikesed nüansid, mille tõttu nn. mitteklubilised võistkonnad ikkagi Eesti meistrivõistluste arvestuses osaleda ei saa. “Võistkonnad võib endiselt välja panna, kuid nad ei osale Eesti meistrivõistluste arvestuses,” rõhutas Jooksuportaalile Eesti Kergejõustikuliidu kestvusalade juht Toomas Tarm.
Kahjuks hetkel kehtiv Eesti meistrivõistluste üldjuhendi p.6.2.1 sõnastab järgmiselt – teatejooksu võistkondade koosseisus registreeritakse ainult ühte ja samasse EKJL liikmesklubisse kuuluvaid litsentseeritud sportlasi. “Sellest tulenevalt pole muudel alustel moodustatud koosluste osalemine Eesti meistrivõistluste arvestuses võimalik. See on EKJL kohtunike selgitus ja peame sellega leppima,” nentis EKJL juhatuse liige ja spordiklubi Stamina juht Urmo Raiend.
Segavõistkondi ekidenil osalema ei lubata. Aja kokkuhoiu mõttes antakse harrastajate start samaaegselt Eesti meistrivõistlustega. “Eriti ootaks võistlema naiskondi, keda paaril viimasel aastal on olnud väga vähe. On küll kontrollajad, aga need on sellised, mille sisse keskmisel tasemel harrastajad peaksid rahulikult jõudma,” ütles Tarm.
Ekiden on teatejooks klassikalisel maratonidistantsil 42,195 km, mis on jagatud 6 etapiks. Etappide pikkused on järjekorras 5km-10km-5km-10km-5km-7,195km. Harrastajate võistkondade  suhtes rakendatakse kontrollaega: naiskondadel 4 tundi (peale 3. etappi 2 tundi) ja meeskondadel 3,5 tundi (peale 3. etappi 1 tund ja 45 min). Kontrollaega mitte mahtuvad võistkonnad diskvalifitseeritakse.
Tänavu toimub ekiden 28. septembril Tallinnas Lillepi pargis, kus joostakse 2,5 km pikkusel ringil. Start antakse kell 12. Täpsem info ja registreerimine siin
JOOKSUPORTAAL