Heategevuslik Sinilillejooks tänavu ka Tartus

Sinilillejooks möödunud aastal Pirital. Foto: MTÜ Anname Au
Sinilillejooks möödunud aastal Pirital. Foto: MTÜ Anname Au

16. -17. aprillil toimub taas Anname au kampaania raames heategevuslik Sinilillejooks. Lisaks Tallinnale joostakse seekord veteranide toetuseks ka Tartus. Heategevusliku jooksu pikkuseks on 3,2 kilomeetrit ning rajale on oodatud veteranidele au andma kõik soovijad, nii kaitseväelased kui tsiviilisikud ning seda igas vanuses. Jooksul osalemine eeldab vähemalt 2 euro suuruse annetuse tegemist, selle eest saab iga jooksja rinda veteranide toetussümboli – sinilille. Saadud tulu annetatakse Eesti Vigastatud Võitlejate Ühingule.

Tartus antakse Sinilillejooksu start 16. aprillil kell 13 A. Le Coq spordihoone juurest ning finišeerutakse Tartu ülikooli spordihoone juures. Tallinna jooks toimub 17. aprillil. Esimene start antakse kell 12 ja teine start kell 13 Russalka monumendi juures. Rada kulgeb mööda Pirita rannapromenaadi Pirita SPA-ni. Esimese stardiga on rajale võimalik minna vigastatud võitlejatel ja nende saatjatel ning ratastoolis või muudest erivajadustest tingitud abivahenditega osavõtjatel. Samuti on esimesse starti oodatud kõik lapsevankrite või -kärudega osalejad ning need, kes soovivad rada läbida lihtsalt kõndides. Teise stardiga lastakse rajale seda joostes läbida soovijad. Nii Tallinna kui Tartu jooksudel autasustatakse iga võistlusklassi kolme parimat Sinilillemedaliga.

Mõlema linna jooksuüritusel osalejad saavad võimaluse enne jooksu sooritada 2016. aasta füüsilise ettevalmistuse hindamise testi, mida kutsutakse ka NATO testiks. See koosneb toenglamangus kätekõverdustest, selililamangust istesse tõusudest ja 3,2 km jooksust. Testi tulemused kajastatakse jooksu järgselt ka elektroonilises finišiprotokollis.

Tartu SIlinillejooksule saab registreerida siin  ja Tallinna Sinilillejooksule siin