Heategevusliku Kompassi Jooksu osalustasu läheb autismiühingule

Pirita terviseradadel saab joosta nii suur kui väike. Foto: Kompassi Jooks
Pirita terviseradadel saab joosta igas vanuses osaleja. Foto: Kompassi Jooks

Eeloleval pühapäeval, 30. septembril algusega kell 12 toimub Tallinnas Pirita terviseradadel heategevuslik II Kompassi Jooks, millest saadud osalustasud ja annetused lähevad Tallinna ja Harjumaa Autismiühingule tugigruppide korraldamiseks.

Tugigrupid on ellu kutsutud eesmärgiga ühendada autismispektri häirega inimeste perekondi ning spetsialiste, et ühendada perede kogemused ja spetsialistide teadmised. Igal tugigrupil on kindel teema, mis puudutab erinevas vanuses autismispektri häirega inimesi.

Valida saab 7,2 km ja 3,5 km pikkuse jooksu ning 3,5 km pikkuse kõnni vahel. Kavas on ka 1,5 km lastejooksud. Samuti on mõeldud ka neile lastele, kes tahavad lihtsalt oma peredega kaasa tulla ning nende jaoks on ette valmistatud järelvalvega mänguväljak, et kõik saaksid kerge südamega päeva nautida.

“Eelmisel aastal korraldasime jooksu sõpradega lihtsalt enda nimede alt ja niiöelda täiesti ei millegi alusel. Sel aastal oleme juba organisatsiooni all. Jooksu eesmärk on panna tähele ja koguda raha, millega saab panustada heategevusse,” ütles üks jooksu organisaatoreid Meeri Martinson ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Täiskasvanul on osavõtutasu 10 eurot ja õpilastel 7 eurot, lastele on üritus tasuta. Registreeruda saab eelnevalt jooksule siin. 30. septembril saab ka kohapeal alates kella 10-st end registreerida. Kell 11.30 algab soojendus ning kell 12 antakse jooksu start.