Heiko Sepp saavutas Alaskal esktreemtriatlonil 2. koha

Heiko Sepp. Foto: Eesti Triatloni Liit
Heiko Sepp. Foto: Eesti Triatloni Liit

Ekstreemtriatleet ja Norsemanil osaleja Heiko Sepp saavutas Eesti Triatlioni Liidu teatel Alaskaman Extreme Triathlon võistlusel 2. koha.

Laupäeval, 21. juulil, samal ajal kui kõikide Eesti triatleetide pilgud ja mõtted olid Tartu triatloni EMi lainetel, ujus Heiko Sepp jääkülmas Alaskas 4200 m, sõitis jalgrattal 184 km ja jooksis 42,2 km kokku ajaga 12:18.45. Võistluse võitis kohalik mees Will Ross tulemusega 11:33.06. Kolmas koht kaotas Heiko Sepale enam kui poole tunniga.

“Ujumine läks väga valusalt – 4200 m vastutuule ja lainetusega maksimaalselt 12-kraadises vees, millest kaks 300 m lõiku olid ligi 7 kraadi. Väga külm,” tõdes Sepp. Rattadistantsil kogunes 2200 tõusumeetrit. “Esimesel 50 kilomeetril langes temperatuur isegi 4 kraadini. Edasi hakkas päev aina soojemaks ja päikeseliseks minema. Kui rattatreeninguid on sel aastal mul vaid 3000+ kilomeetrit, siis samas tempos päris lõpuni enam ei jaksanud,” tunnistas Sepp. Kuidagi venitas ta end viiendana vahetusalasse.

Maratonidistantsi jooksma hakates tõusis Heiko Sepp kiiresti teiseks, aga viimased 15 km mägedes tulid talle väga vaevaliselt ja õhutemperatuur tõusis +31 kraadi peale. “Jõime jõest vett ja jahutasime end lumega. Õnneks selja tagant ohtu polnud ja esimese püüdmiseks jõudu ei jätkunud ning sai rahulikult lõpuni tuldud. Kokkuvõttes olen väga rahul, trenni pole väga aega olnud tänavu teha. Noorim laps on alles kolmekuune. Meid magamatta öid on kuhjunud ning pole seda värskust enam,” märkis Sepp.