Henek Tomsoni debüüt triatlonis lõppes 24. kohaga

Henek Tomson harjutab ka pidevalt rattasõitu. Foto: erakogu

Jooksult triatloni peale üle läinud Henek Tomson saavutas oma esimesel triatlonil, eile toimunud Tartu Mill Triathlon võistlusel 24. koha ajaga 2:07.46.

Triatlon koosnes 1,5 km ujumisest, 40 km rattasõidust ja 10 km jooksust. Tomson kulutas Emajões ujumisele aega 22.28, väljudes veest 83. kohal. “Suurim aja – ja rütmikaotus tuli prillide kohendamise pärast. Üleminek rattale läks aeglaselt. Pidin jooksma ca 200-250 m ratta juurde. Esiotsa meestele kaotasin vähemalt ühe minuti. Kalipsost lahtisaamine osutus parajaks pähkli puremiseks,” rääkis Tomson ajakirja Jooksja Jooksuportaalile esimese ala kohta.

Rattasõit tundus talle esialgu kangutamisena, aga 4. kilomeetril hakkas minema. Ees sõitev klubikaaslane Matt Rammo Treeningpartnerist motiveeris Tomsonit edasi sõtkuda. Esimesel 20 km pikkusel ringil püüdis Tomson ta kinni ja sõitis mööda. Pärast teist ringi tõusis Tomson rattasõiduga 38. kohale, läbides 40 km ajaga 1:03.19. Paraku tema trumpala jooksmine ei õnnestunud.

“Kõigepealt oli vaja teised lihased töösse lülitada. Kui esimesed 2 km läksid enam-vähem, siis peale seda hakkas tempo raugema ja neljandal kilomeetril hakkasid reie nelipealihased “streikima”. Mõtlesin, et nüüd on dilemma koht, plaan A – jään seisma ja venitan või plaan B – teen jooksu pealt jooksuharjutusi,” meenutas Tomson läbielatut. Mees otsustas teise variandi kasuks ja sai viimased neli kilomeetriga end korralikult jooksma. Stopper näitas 10 km jooksu ajaks 38.46.

Tomson nimetas eilset võistlust suureks õppimise, kogemise ja eksperimendi kohaks. “Keha jaksab küll. Tehniliselt on lihvimiskohti igal alal ja üleminekutel on “tasuta aega ripakil” paar minutit,” võttis Tomson oma esimese triatlonivõistluse kokku. Palju näpunäiteid jagas talle klubikaaslane Matt Rammo, kes sai üldarvestuses 16. koha oma vanuseklassis (M 25-29) 3. koha koguajaga 2:05.31. Järgmiseks eesmärgiks seab Henek Tomson 5. augustil toimuva Otepää Ironmani.

Tartu Mill Triathloni võitis Ivo Suur ajaga 1:54.59. Ta ujus 1,5 km 19.23-ga, sõitis 40 km rattal 57.40-ga ja jooksis 10 km 35.50-ga. Teisena lõpetanud Harry Sokk kaotas talle koguni 3.05. Kolmanda koha sai ultratriatleet Rait Ratasepp 2:00.32-ga.