Henry Räppo: alla vajunud rattasadul rikkus MK-etapi

Henry Räppo pärast ujumisdistantsi MK-etapil. Foto: erakogu
Henry Räppo pärast ujumisdistantsi MK-etapil. Foto: erakogu

23. juunil Belgias Antwerpenis esimest korda triatloni maailmakarikasarja etapil osalenud Henry Räppo sai sprindis 47 lõpetaja seas 36. koha koguajaga 1:02.10. Etapi võitis uus-meremaalane Tayler Reid tulemusega 59.23.

Räppo ujus 750 m ajaga 9.39, sõitis 20 km jalgrattal ajaga 34.02 ja jooksis 5 km ajaga 17.25. “Nüüd kui paar päeva on võistlusest möödas, ei tea veel, kas jäin võistlusega rahule või mitte. Kuna tegemist oli mu esimese MK-etapiga, siis oli raske täpseid eesmärke püstitada. Samuti ei teadnud oma taset teistega võrreldes,” tunnistas Räppo. Ujumisega jäi ta rahule, kuna tuli veest suure grupi keskel ning kaotust esimesele ei olnud väga palju.

“Rattadistantsi algul vajus kahjuks mu rattal sadul alla ning see tegi sõitmise väga ebameeldivaks ja raskeks. Kui tavaliselt teen ise grupi ees tööd, siis seekord oli vahel isegi raske pundis püsida. Kuum, üle 30-kraadine ilm ja vale rattaasend ei soosinud teha ka head jooksu,” lausus Räppo. Ometi ei pidanud ta 36. kohta 66-mehelises (finišisse jõudis 47 – toim.) konkurentsis väga halvaks. “Tean, et heal päeval oleksin suutnud võistelda TOP 20 piiril. Esimene MK oli kindlasti väga kogemusterikas ning sain võrrelda ennast maailmatasemel sportlastega,” lisas triatleet.

Järgmine võimalus ennast MK-etapil näidata avaneb Henry Räppol juulis Ungaris. Järgmise stardi tee ta juba eeloleval pühapäeval Valgas, kus üritab kaitsta Eesti meistritiitlit.

Antwerpeni MK-etapi tulemused