Henry Räppo jooksis triatloni karikasarja avaetapil 5 km isikliku rekordi

Henry Räppo avaetapi finišis. Foto: Rando Kall
Henry Räppo avaetapi finišis. Foto: Rando Kall

Eesti triatloni liidu karikasarja avaetapina toimunud Paide triatloni sprindidistantsi, mis oli ühtlasi 19.-21. juulil Tartus toimuva EM-i kvalifikatsioonivõistlus, võitsid Henry Räppo ja Katrin Zaitseva.

Sprindidistantsil tuli võistlejatel ujuda 750 m Paide tehisjärves ning ujuma pidi 2 ringi, mis sisaldas ka välja jooksu, sõita 20 km jalgrattal ja joosta 5 km. Meestest võitis kolme ala kokkuvõttes Henry Räppo ajaga 55.05. Teise koha sai Kevin Vabaorg 56.56-ga ja kolmanda koha Johannes Sikk 57.23-ga.

„Ujumises tulime Keviniga koos liidritena veest välja ja ka rattas tegime koostööd. Seadsin eesmärgiks teistega vahe võimalikult suureks sõita, mis ka õnnestus. Teisest vahetusalast väljudes oli lähimate jälitajatega vahe rohkem kui kaks minutit. Rattadistantsi keskmiseks kiiruseks tuli 42,3 km/h,“ kommenteeris võistluste kulgu päeva kiireim mees Henry Räppo. Ühtlasi püstitas ta uue isikliku rekordi triatlonivõistluse sees läbitud 5 km jooksudistantsil ajaga 16.23.

Naistest võitis etapi Katrin Zaitseva ajaga 1:04.50 Merili-Mai Kivimetsa (1:06.12) ja Paula-Brit Siimari (1:07.00) ees. Zaitseva hindas enda võistlust pigem kesiseks.

“Asja tegi keeruliseks või pigem ebamugavaks fakt, et naised startisid 3 minutit pärast mehi, mis tähendas seda, et ujuma pidi üle harrastaja meeste peade. Ujumine läks enam-vähem normaalselt, kuigi alguses ei saanud kuidagi end käima. Meestega väga palju pekslema ei pidanud ehkki ühe konnalöögi sain ja ega mugav see slaalomi ujumine ka polnud. Sellegi poolest väljusin veest esimese naisena, seljatades teist kuskil minutiga,” võttis Zaitseva ujumise oma blogis kokku.

Rattaetapiga jäi ta endaga rahule. “Suutsin korralikult tööd teha ja teised naised mind kätte ei saanud. Kui mehed minust möödusid olin kohustatud taganema (meeste tuules sõita ei tohtinud – toim.), aga vihale ajas see, kui mehed minust suure jõuga möödusid ja siis jala sirgu lasid. Pidin pidurit vajutama ja samas konkurente endale lähemale laskma. Ma ei olnud nõus sellega ja põrutasin jälle omakorda nendest mööda. Rattaetapp läks tugeva trenni eest, kus pidin kohati korralikke sprinte ette võtma,” mainis Zaitseva, kes vahetusalast läks jooksudistantsile Merili-Mai Kivimets kannul ja natuke kaugemal järgi Paula-Brit Siimar, sest vahetus ei õnnestunud kõige paremini.

5 km jooksus läksid Zaitseval algul jalad krampi, mis takistas tempot ja sagedust. “Mul läks tükk maad enne, kui rütmi tundma hakkasin ja hingamise korda sain. Õnneks läbisin distantsi teise poole normaalselt ning jõudu jagus ka lõpuspurdiks. Esimest korda finišijoont ületades olin omadega nii katki, et pisar tuli silma. Krampis jalgade tõttu ei suutnud ma kohe püsti tõusta,” meenutas Zaitseva finišit, kindlustades omale võiduga pääsu kodusele EMile.

Karikasarja teine etapp toimub vähem kui kuu aja pärast Valgas, kus jagatakse ka olümpiadistantsi Eesti meistritiitleid.

Paide triatloni tulemused