Henry Räppo triatloni Euroopa karikaetapil taas 14. kohal

Henry Räppo. Foto: erakogu
Henry Räppo. Foto: erakogu

Henry Räppo sai Poolas Olsztynis triatloni Euroopa karikaetapil sprindidistantsil taas 14. koha nagu eelmiselgi etapil. Ta ujus 750 m ajaga 9.12, sõitis 20 km rattal ajaga 28.34 ja jooksis 5 km ajaga 15.56. Koos vahetusaladega kokku tuli Räppo lõppajaks 55.38.

“Kuigi koht on hea, siis ise seekord väga rahule ei jää. Ujumises ei saanud ennast käima. Raske ei olnud, aga tempot tõsta ei suutnud. Jaheda 13,2-kraadise vee tõttu olid käed külmad ja vahetusala ei õnnestunud eriti hästi. Rattadistantsi jõudsin poolel maal liidritele järele ja edasi läks passimiseks ning tööd keegi teha ei tahtnud,” seletas Räppo.

Triatleedi sõnul ei õnnestunud ka teine vahetusala tal ja jooksma läks ta umbes 30. kohal. “Jooksus tundsin ennast üllatavalt hästi ning liikusin liidritele lähemale, siis aga suutsin tagasipöördes libedaga kukkuda ja kaotasin hea rütmi. Edasi hakkas vaikselt kannatamine pihta, kuid suutsin oma kohta tugeva lõpuga parandada,” sõnas Räppo. Ihaldatud top 10 koht jäi tal 11 sekundi kaugusele. “Parema vahetusala ja kukkumiseta oleksin suutnud oma parimat kohta Euroopa karikaetapil parandada,” arvas Räppo.

Järgmine võimalus on tal selleks kahe nädala pärast Ukraina Dnipro Euroopa karikaetapil.

Poola Olsztyni etapi tulemused