Hiinlannad aitasid Anette Veerpalu Eesti meistrivõistluste kullani

Anette Veerpalu. Foto: Postimees/Scanpix

Haanjas jätkusid täna murdmaasuusatamise Eesti meistrivõistlused suusavahetusega sõitudega. Meeste distantsil võitis teise kuldmedali Andreas Veerpalu ja naiste distantsil eilse hõbeda kõrvale kulla Anette Veerpalu, kellele pakkusid kõva lahingu väljaspool tiitlivõistlusi osalenud hiinlannad.

Naiste 7,5 km+7,5 km suusavahetusega sõidus pakkusid Anette Veerpalule kõva konkurentsi väljaspool Eesti meistrivõistluste arvestusi osalevad kaks hiinlannat, keda Veerpalu edestas lõpuks 0,3 ja 0,4 sekundiga. „Võistlus oli üpriski tasavägine, sest meil püsis grupis kaks hiinlannat ja üks venelanna. Punt püsis lõpuni koos. Võitlesin viimasel tõusul ennast teiseks ja lõpuspurdiga tuli võit,“ rääkis Anette Veerpalu Jooksjale. Tema sõnul aitas rahvusvaheline konkurents kuldmedalit võita. „Uisu osal vedasid nad ees ja hoidsid tempot üleval,“ kiitis Veerpalu hiinlannasid ja venelannat.

Veerpalu võitis Eesti meistrivõistluste arvestuses kaks kuldmedalit, nii U23 kui ka täiskasvanute klassis lõpuajaga 42.02,5. Üldarvestuse 5. koha ja Eesti meistrivõistluste hõbemedali võitles välja haigusest paranev Tatjana Mannima, kes kaotas Veerpalule 1,4 sekundiga. „Kuna ta oli haige olnud, siis ega tal väga lihtne vist ei olnud ja enamus ajast sõitis mul taga,“ lausus Veerpalu. Eesti meistrivõistluste pronksmedal kuulus Laura Albale ajaga 44.43,8 (+2.41,3).

Tatjana Mannima sõnul tundis ta end täna võrreldes eilsega palju paremini.  “Viis naist suusatasid kõik koos, mina jäin viimasel tõusul “karpi”, ega saanud mööda. Ma olen väga rahul tänase võistlusega. Annete kohta jääb üle öelda ainult kiidusõnad. Väga hästi sõidetud,” kiitis Mannima konkurenti.

Meeste 15 km+15 km suusavahetusega sõidu klassikaosas püsisid koos neli sportlast – Andreas Veerpalu, hiinlane Jincai Shang, Algo Kärp ja Alvar Johannes Alev. Neljane grupp jätkas ühiselt ka veel 22,5 km peal. Lõpupoole pani oma paremuse maksma Andreas Veerpalu, kes võitis nii üldarvestuses kui ka võitis Eesti meistritiitli ajaga 1:17.16,9.

“Sõitsime neljakesi koos peaaegu lõpuni välja. Hiinlane oli väga sitke,” ütles Veerpalu. Hiinlane kaotas talle finišis 1,7 sekundiga. Eesti meistrivõistluste hõbemedal Algo Kärbile 3,1-sekundilise kaotusega ja pronks Alvar Johannes Alevile 17,5-sekundilise kaotusega.