Holstre-Paistu maanteejooksu võitsid Keio Kits ja Moonika Pilli

Holstre-Paistu maanteejooksu start. Korraldajate foto 
1. augustil Viljandimaal Viljandi vallas toimunud osavõturekordiga 17. Holstre-Paistu maanteejooksu võitsid Keio Kits ja Moonika Pilli. 
Kits on tänavu võidutsenud juba kolmel Viljandimaal peetud rahvajooksul. Holstre-Paistu maanteejooksu on ta nüüd kokku võitnud viis korda – lisaks tänavusele aastatel 2008, 2010, 2012 ja 2014. Sel aastal läbis ta viie kilomeetri pikkuse raja, millest 3,8 km kulgeb asfaldil ja 1,2 km kruusateel, ajaga 15.24. Pisut enam kui poole minutiga (+32) kaotas talle Eesti maratonihõbe ning maakonna maratonijooksu rekordiomanik Heinar Vaine. Kolmandana lõpetas Ülari Kais, kes kaotas võitjale minutiga. Parimaks naiseks osutus üldarvestuses 25. koha saanud Moonika Pilli ajaga 19.31. Teiseks tuli Külli Pirksaar 19.50-ga ja kolmandaks Kristel Vallaste 20.19-ga. Mõlemad esindavad klubi Jooksupartner.
Jooksu lõpetas kokku 157 osalejat ning see on ka jooksu osavõtjat rekord. 156. kohal jõudis finišissse 82-aastane Benno Viirandi, kes on endiselt kodustel rahvajooksudel stardis ja on tänavu lõpetanud ka vähemalt ühe maratoni. Järgmisena on Viljandimaal kavas 8. augustil toimuv XXV Kolme Tamme jooks Viiratsis.
Holstre-Paistu maanteejooksu tulemused
JOOKSUPORTAAL