Olga Andrejeval jäi Holstre-Paistu maanteejooksul rajarekordist puudu 7 sekundit

Kiiremad mehed autasustamisel. Foto: Olga Andrejeva

Viljandi valla seeriajooksude 3. etapina oli täna kavas Holstre-Paistu maanteejooks, mille 5 km pikkuse distantsi võitsid esimest korda Olavi Allase ja Olga Andrejeva.

Allase suutis ainsana raja läbida alla 16 minuti, saades lõpuajaks 15.50,3. “Panin alguses kohe minema, esimesed 2 km tundusid väga kerged, vaheajaks tuli 6.11. Viimane 1,5 km oli kergelt tõusev ja läks raskeks. Tagumised mehed jõudsid veidi lähemale, aga ohtlikuks ei saanud,” rääkis Allase ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Tagant järgi pidas ta targemaks paar kilomeetrit teistega koos joosta. “Eks keskmaajooksu tempo on veel jalas sees ja kilomeetri kiirus 3.00-3.10 tundub alguses petlikult kerge,” tunnistas Allase.

Tema järel lõpetas jooksu teisena mullune võitja, hiljuti M40 vanuseklassis 800 m Eesti rekordit parandanud endine laskesuusataja ja praegune laskesuusakoondise treener Indrek Tobreluts, kes finišeeris ajaga 16.03,1 (+12,8). Kolmanda koha sai Taavi Tambur (Sparta) 16.16,1-ga.

“Täna oli raske jooks. 600 m enne lõppu vaatasin Tobrelutsu tugevat kiirendust, jäädes selle ajaga temast  ligi 15 sekundit maha,” ütles Tambur. Homme osaleb ta Saadjärve suvejooksul ja loodab, et sai tänasega homseks korraliku lahtijooksu tehtud.

Kuus kiiremat naist autasustamisel. Foto: Taavi Tambur

Naistest võitis Holstre-Paistu maanteejooksu paranevat vormi näidanud Olga Andrejeva (Sparta) ajaga 18.24,7, mis andis talle üldarvestuses 16. koha. Andrejeva pidas enda põhikonkurendiks valitsevat maratoni Eesti meistrit Moonika Pillit Jooksupartnerist.

“Läksin alguses oma tempoga, Moonika kaasa ei tulnud. Poole peal nägin, et ta asus minust umbes 100 m tagapool. Vahe säilis lõpuni. Homme jooksen Saadjärve jooksul. Loodan, et ei väsitanud end liiga ära,” sõnas Andrejeva. Tal jäi  7 sekundit puudu Lily Luigele kuuluvast rajarekordist. “Ei pannud stopperit käima, ma ei teadnud oma aega joostes. Muidu oleksin saanud rajarekordi ära lüüa küll,” arvas Andrejeva.

Naistest teiseks tulnud Moonika Pilli sai lõpuajaks 18.51,4. Temagi stardib homme ümber Saadjärve suvejooksul. Kolmandale kohale platseerus Pilli klubikaaslane Kristel Vallaste ajaga 19.21,3.