Hooaja avastardi teinud Olga Andrejeva võitis porise Rabajooksu

Rahulolev Olga Andrejeva pärast võidukat Rabajooksu. Foto: Taavi Tambur

Täna toimus Nõmme linnaosa valitsuse ja SWECO Projekt AS-i korraldamisel Harku raba teedel traditsiooniline kevadine 85. rabajooks, kus näitasid kiireimat minekut välishooaja avastardi teinud Olga Andrejeva ja rajarekordit üritanud, kuid libeduse tõttu sellest loobunud Sergei Tšerepannikov.

Esimese ühisstardi, mis anti kell 11 selgitati välja kiiremad jooksjad. 6,3 kilomeetri pikkuse rabaringi läbis kõige kiiremini Sergei Tšerepannikov ajaga 19.09. “Pool tundi enne starti hakkas sadama, mis tegi raja libedaks. Jooksin Tõnu Lillelaidiga koos kilomeetreid 3.00-ga. Kolme kilomeetri vaheaeg tuli meil 9.03,” rääkis Tšerepannikov Jooksuportaalile. Kella järgi tundus talle, et võiks joosta rajarekordi.

“Kui joosta jäi üks kilomeeter, hakkasin väsima ja rada oli muutunud libedaks. Seekord ei tulnud välja. Kui Lillelaid oleks mu kõrval jooksnud, oleksin kõvemini vajutanud ja rekord võinuks ära tulla,” arvas Tšerepannikov. Mees tahtis täna proovida eelseisvaid krossi Eesti meistrivõistlusi silmas pidades, kas suudab kannatada tempot 3.00 kilomeetri kohta. Teisena lõpetas Tõnu Lillelaid ajaga 19.28. Kolmanda koha sai Sander Jürs 19.55-ga.

Naistest võitis Olga Andrejeva ajaga 22.23. “Tulin rabajooksule mõttega teha esimene start sel hooajal ja lahtijooks enne Eesti meistrivõistlusi krossijooksus. Vaatamata libedale porisele rajale ja vihmale tundus joosta üllatavalt kerge. Mõnus oli ka see, et liiga kiiresti alustades, suutsin järgmised kilomeetrid samuti stabiilselt joosta,” ütles Andrejeva Jooksuportaalile. Andrejeva järel sai teise koha Katrin Kütt 23.40-ga ja kolmanda koha Kristel Metsla 23.52-ga.

Poisid (sündinud 2004 või hiljem): 1. Oliver Grauen 25.23, 2. Kevin Jõesoo 26.07, 3. Hannes Erik Plado 26.08.
Tüdrukud (sündinud 2004 või hiljem): 1. Emma Roberta Rajando 26.14, 2. Hanna Heinsaar 27.17, 3. Anna Maria Raspel 31.16

85. Rabajooksul osales kokku 1815 inimest. Rabajooks on kaks korda aastas – kevadel ja sügisel korraldatav rahvaspordiüritus. Esimene jooks toimus 1974. aasta aprillis.