Huvitava võistlusrajaga Tudu triatlonil olid parimad Meelis Veilberg ja Kairi Schmidt

Vaatamata samaaegselt Otepääl aset leidnud kodumaise triatloni tippsündmusele, TriSmile Triathlonile, meelitas Lääne-Virumaal toimunud omapärane Tudu triatlon kohale arvestatava võistlusseltskonna, kelle hulgast osutus parimaks Tamsalust pärit Meelis Veilberg ajaga 1:12:20.

Ehkki Tudu triatloni võistlustrass – 800 m ujumist, 17 km rattasõitu, 5 km maanteejooksu – näib pealtnäha sarnane iga teisegi triatlonivõistlusega, on siin siiski kaks omapärast ja põnevat eripära. Nimelt on antud võistluse näol tegemist ilmselt ühe pikema rattaalasse liikumisega, kus pärast Tudu järves ujumist tuleb ratasteni jõudmiseks läbida joostes 1,5 km pikkune laugastega raba. Teiseks huvitavaks asjaoluks on võistlustrassi kulgemine punktist A punkti B ehk teisisõnu ühtegi rajalõiku võistluse jooksul kahte korda ei läbita.

Põnev ja omapärane võistlusdistants näis seekord kõige paremini sobivat just Tamsalu mehele Meelis Veilbergile, kes finišeeris pärast 1 tund 12 minutit ja 20 sekundit kestnud sportlikku pingutust  tänavuse Tudu triatloni võitjana. Võidu tagas Meelisele ennekõike tugevad jooksuetapid, kus ta oli selgelt parem üldkokkuvõttes teisena lõpetanud Karl-Johan Leichterist ja kolmanda koha mehest, taaskord Tamsalust pärit, Ago Veilbergist. Seejuures on mõlemad Veilbergid jõudnus Tudus poodiumile juba kolmandat aastat järjest.

Naiste arvestuses oli konkurents esikohale sootuks põnevam, kuid siingi otsustasid võitja saatuse ikkagi nobedamad jooksujalad, mis kuulusid tänavu Kairi Schmidtile. Võitjale kõigest 24 sekundiga alla jäänud Eesti noortekoondise liige Eleri Etverk näitas küll kiireimat minekut ujumis- ja rattaetapil, kuid enam kui kaheminutililine kaotus rabajooksul, samuti pool minutit nõrgem aeg viimasel osaalal, ei jätnud seekord Kairi vastu võimalusi.

Tänaseks järjekorras 27. Tudu triatloni on korraldatud juba aastast 1989, andes sellega tunnistust Virumaa tugevatest triatlonitraditsioonidest. Tudu triatlon on ennekõike võistlus nendele, kes tahavad triatlonis kogeda midagi teistsugust ja omalaadset. Nii on mitmed osalejadki juba varasemalt öelnud, et iga triatlonihuviline võiks vähemalt korra elus ühe Tudu triatloni läbi teha.