Ibrahim Mukunga võitis rajarekordiga Paide-Türi rahvajooksu

5.oktoobril toimunud Eesti linnajooksude sarja kuuluva viimase osavõistluse – Paide-Türi rahvajooksu võitis Tiidrek Nurme keenialasest treeningupartner Ibrahim Mukunga uue rajarekordiga. Naistest võttis võidu Jekaterina Patjuk.

Ibrahim Mukunga. Foto: ajakiri Jooksja

Mukunga läbis 13,6 km pikkuse põhidistantsi ajaga 40.31. Järgmised kolm kohta kuulusid Stamina Arcotransport jooksutiimi liikmetele. Teisena lõpetanud Roman Fosti kaotas Mukungale 6 sekundiga ja kolmandana lõpetanud Priit Aus 10 sekundiga. “Mukunga läks kohe algul eest ära. Poole maa peal oli vahe 30 sekundit. Priidu vedamisel suutsime lähemale võtta. Staadioni väravate vahel läks mul jalg kangeks ja teravat lõpuspurti enam ei tulnud. Ilmselt läks spurt liiga pikaks, sest eelviimase kilomeetri jooksin 2.50-ga,” rääkis Fosti Jooksuportaalile.

Koos treener Jane Salumäega plaanis Fosti pärast SEB Tallinna maratoni aja maha võtta, et ülejärgmisest nädalast alustada ettevalmistust uues hooajaks. Kõik kolm esimest tänast lõpetajat suutsid üle joosta Pavel Loskutovile varem kuulunud rajarekordi 40.56. Esikuuikusse mahtusid veel Sergei Tšerepannikov, Argo Jõesoo ja eile Tartus poolmaratoni võitnud Kaur Kivistik.

Parima naisena finišeeris üldarvestuses 22. kohale platseerunud Jekaterina Patjuk (TÜASK) ajaga 47.48. Teise koha sai Egle Mätas 50.14-ga ja kolmanda koha eile Tartus poolmaratonil teine olnud Olga Andrejeva (Stamina Arcotransport jooksutiim) 51.05-ga.

Poole lühema võistlusmaa ehk 6,5 km pikkuse jooksu Kirnalt Türile võitis suure eduga Andi Noot ajaga 18.49. Teine koht läks Raimond Vallerile 20.32-ga ja kolmas koht Olavi Allasele 20.38-ga. Naistest võidutses lühemal maal Kelly Nevolihhin ajaga 23.04. Teise koha sai Elery Zadnonski 25.02-ga ja kolmanda koha Elis-Helen Starkopf 25.55-ga.