Ibrahim Mukunga avas Kõrvemaa kevadjooksu võiduga hooaja

Meeste esikolmik autasustamisel. Foto: Toomas Ellmann
Meeste esikolmik autasustamisel. Foto: Toomas Ellmann

Täna toimunud Kõrvemaa kevadjooksu 18 km pikkuse maastikurajal kulgenud põhidistantsi võitis Eestis oma tänavuse hooaja esimese stardi teinud keenialane Ibrahim Mukunga Wachira, kes edestas järgmist lõpetajat ligi viie minutiga.

Mukunga võiduajaks tuli 58.42. Teise koha sai aina paremat minekut näitav spordiklubi ProRunner esindaja Rauno Reinart ajaga 1:03.32.

“Kohe alguses tekkisid ees vahed. Vaatasin, et keegi kaasa ei taha tulla ja otsustasin kolmanda kohaga kindla vahe sisse joosta, mis ka õnnestus. Mukunga läks muidugi kohe oma teed,” ütles Reinart ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

“Vorm on täitsa hea ja maastik sobib mulle. Rada oli ikka raske, paistis, et kõik tõusud mis, Kõrvemaal leidusid, kasutati rajal ära,” arvas Reinart. Tema järel lõpetas kolmandana Jaanus Kallaste Treeningpartnerist 1:05.39-ga.

Kolm paremat naist autasustamisel. Foto: Toomas Ellmann
Kolm paremat naist autasustamisel. Foto: Toomas Ellmann

Naistest võitis Kõrvemaa kevadjooksu spordiklubisse Jooksupartner kuuluv Moonika Pilli ajaga 1:18.14. „Rada ei olnud just kõige kergem. Pehme, kohati lögane ja päris palju laudadest sildasid üle märgade kohtade jooksmiseks tehtud, mis libedad. Kui oleks pidanud kellegagi kiiresti jooksma, siis oleks päris raskeks läinud,“ tunnistas Pilli ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Kõrvemaa jooksu rada oli varasemate aastatega võrreldes kaks kilomeetrit pikem, uue marsruudiga ja raskem kui tavaliselt. Moonika Pilli jooksis pool maad koos Viiv-Anne Sootsiga, siis jäi viimane maha. „Ega ma ise ka päris heas vormis pole. Tulin täna rahulikult jookmsa,“ ütles Pilli, kelle jaoks oli tegemist tänavuse kevade esimese stardiga.

Murdmaajooksu Eesti meistrivõistlustest Elvas otsustas ta loobuda, sest ei pea maastikujooksu enda jaoks tugevaks küljeks. „Ka Kõrvemaa kasuks tegin otsuse viimasel hetkel. Mõtlesin, et kui hommikul päike paistab, siis lähen,“ sõnas Pilli. Ümber Viljandi järve jooksu jätab ta vahele ning stardib 6. mail Tartu jooksumaratonil.

Naistest sai täna Kõrvemaa kevadjooksul teise koha Viivi-Anne Soots ajaga 1:20.41 ja kolmanda koha Kersti Kesküla 1:26.50-ga.

Kõrvemaa kevadjooksu tulemused