Icebug Kõva Mehe Jooksu võitsid Sander Vaher ja Liis-Grete Arro

Sander Vaher mudatakistust läbimas. Foto: Stamina SK

Täna kuumal keskpäeval Tallinnast 2 km kaugusel Saunapunktis alanud 9. Icebug Kõva Mehe Jooksu ligi 10 km pikkuse erinevate takistusega raja võitsid Sander Vaher Sidepataljonist ja Liis-Grete Arro.

Viiendat korda selle ürituse võitnud Sander Vaher näitas tõesti, et on kõva mees, sest suutis raske distantsi läbida ajaga 46.51, edestades teisena lõpetanud 2012. aasta Kõva Mehe Jooksu võitjat Joosep Tammemäed 1.39-ga. Varem on Vaher Kõva Mehe Jooksu võitnud aastatel 2008, 2010, 2014 ja 2015. “Mõnes mõttes tuli tänavune võit kergemini kui eelmisel aastal, kuna vahed olid suuremad – sai rohkem omas rütmis joosta. Proovisin saada metsa minnes nii suure vahe, et järgmine peaks ise linte otsima, mitte ei saaks minu selja järgi joosta. Tundub, et see õnnestus,” paljastas Vaher veidi oma taktikat Jooksuportaalile.

Orienteerujale omaselt läks tal kõige paremini raiesmiku osas. “Kuigi ega endalegi see kerge polnud, siis tundus, et sealt kärises vahe päris kenasti minu kasuks,” arvas Vaher. Ülejäänud takistusi pidas ta enda jaoks nii kuidas juhtub. “Kui enne starti käia vaatamas, mida need endast üldse kujutavad, siis kerges hapnikuvõlas võistluse ajal samale takistusele saabudes enam-vähem tead, mida vaja teha, mitte ei hakka leiutama. See annab teatava eelise,” ütles Vaher.

Kolmanda koha sai mullune teise koha omanik ja 2013. aasta võitja Veiko Sulev 48.47, jäädes Tammemäest omakorda maha 17 sekundiga. “Sel aastal oli rada uuendatud ja eksisin mitmeid kordi rajalt. Oleks võinud olla rohkem suunajaid. Minu jaoks kujunes võistlus raskeks, sest olen pea nädala olnud külmetuses ja otsuse startida tegin alles kohapeal. Ka täna on hingamine täiesti kinni ja jõuetuse tunne. Sellega arvestades olen ise väga rahul. Natuke jäi kripeldama teine koht, mille kaotasin rajalt eksides ja hiljem ei suutnud enam ennast piisavalt sundida,” rääkis Sulev Jooksuportaalile. Kõrgele kohale võitles end ka üks korraldajatest, Andres Laineste Saunapunktist, kes finišeeris 6. kohal parima veteranina ajaga 52.45.

Naiste esikolmik autasustamisel: vasakkult Anne-Ly Palm, Liis-Grete Arro ja Minna Kuslap. Foto: erakogu
Naiste esikolmik autasustamisel: vasakult Anne-Ly Palm, Liis-Grete Arro ja Minna Kuslap. Foto: erakogu

Naistest võitis raske katsumuse mitu korda varasematel aastatel sel üritusel poodiumikohti noppinud Liis-Grete Arro ajaga 1:00.59, mis andis talle üldjärjestuses kõrge 54. koha. Arro on varem Kõva Mehe Jooksu võitnud 2013. aastal. Pärast pausi on Arro hakanud uuesti harjutama Sparta treeneri Ahto Tatteri käe all. “Ilm oli minu jaoks väga kuum. Mul on tumedad juuksed ka. Sõin veidi hilja, kaks tundi enne starti,” rääkis Liis-Grete Arro Jooksuportaalile. Enne tänast võistlust ta ei uskunud, et suudab võita. Seda eelkõige pikka stardinimekirja vaadates. Kokku oli end tänasele võistlusele registreerunud üle 700 osaleja.

Praegu keskendub Arro ainult jooksmisele, sest töö kõrvalt kolme alaga tegeleda ei jõua. Varem võistles ta ka triatloni distantsidel. Arro sõnul tuli tänasel Kõva Mehe Jooksul läbida palju rohkem takistusi kui neil kordadel, mil ta varem osalenud. “Hästi palju oli roomamisi ja veetakistusi. Enne starti ostsin omale Icebug jalanõud, ilma nendeta oleks suht võimatu olnud, sest eelmisel päeval sadas ja kaldapealsed muutusid libedaks,” lisas Arro, kes oma järgmise võistluse teeb nädala pärast ümber Pühajärve jooksul.

Teise naisena lõpetas kolmanda grupiga (kokku anti kümneminutiliste vahedega kolm starti) startinud Anne-Ly Palm (SK Jooksupartner) ajaga 1:01.07. Esimest korda sel võistlusel osalenud Palm takistusi raskeks ei pidanud. “Rasket polnudki. Isegi betoonsein mitte,” märkis Palm. Naistest sai kolmandana Minna Kuslap ajaga 1:02.15. Võistkondlikus arvestuses tuli võitjaks Seiklushunt (Joosep Tammemäe, Arvi Anton, Kaupo Tammemäe), järgnesid Sparta Spordiselts (Sergei Rjabõskin, Ats Sõnajalg, Erkki Hummal, Priit Kajari) ja Porgand (Karl Erik Rabakukk, Johan Talihärm, Elari Soots). Kokku osales 37 tiimi.

Stamina SK ja Saunapunkti korraldatud ürituse rajal tuli ületada mitmeid takistusi – ujuda läbi jõe, turnida üle heinapallide ja poorde, läbida roomates muda takistus, joosta tihedas metsatukas, jms. Kõva Mehe Jooksuga tehti algust 2008. aastal, kui Saunapunktis esimest korda said mehed ja naised takistuste rohkel rajal end mudaseks joosta.