Ida-Virumaa staadionimaraton vajab läbiviimiseks vähemalt 600 eurot

Staadionimaratoni start eelmisel aastal. Foto: Aleksandr Komšin
Staadionimaratoni start eelmisel aastal. Foto: Aleksandr Komšin

Kolm korda toimunud ja Eesti parimaks väikeseks jooksuürituseks valitud Ida-Virumaa staadionimaraton vajab vähemalt 600 eurost rahasüsti, et ettevõtmise saaks ka sel aastal korraldada.

Kui varasemalt tegeles staadionimaratoni korraldamisega Rene Kundla Ida-Virumaa spordiliidust, siis nüüdseks on selle käimatõmbamise oma südameasjaks võtnud Aet Kiisla, kes mullu läbis just Ida-Virumaa staadionimaratoni raames oma elu esimese maratoni. Praeguseks on ta jooksnud juba kolm maratoni.

Rene Kundla sõnul tahtis ta tänavu võtta staadionimaratoni korraldamisel vaheaasta, eelkõige seoses töökohavahetusega. Nimelt suundus Kundla tööle Eesti Rahvusringhäälingusse. “Polnud aega enam täie jõuga keskenduda,” selgitas Kundla ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Kui vajalik rahasumma koos, on Kundlalt valmis staadionimaratoni korraldamise üle võtma Aivar Oja.

Aet Kiisla ülesanne on leida staadionimaratonile rahastus. “Mulle meeldis väga Iisaku staadionil joosta ja tahan seda veel teha. Olen ka varem projekte kirjutanud ja läbi viinud, äkki saan hakkama,” ütles Kiisla ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. “Kui räbalal staadionil suudavad inimesed korraldada Eesti parima väikese jooksuürituse on see midagi sellist, mida tasub hoida ja toetada,” lisas Kiisla.

Veebruaris levis avalikkuses teade, et sel aastal jääb jooksuüritus ära. Nüüd on fännide abil korraldustöö siiski käima tõmmatud ja esmatähtis on elementaarse rahastuse leidmine. Oma õla on alla pannud Iisaku vald ja ka mitmed eraettevõtted mitterahalisel kujul.

Lisaks muudele taotlustele on avatud annetuskampaania ühisrahastusplatvormil Stardipaik rahakogumise kampaania “Täidame supipaja Iisaku staadionimaratoniks”, kus saab igaüks sobiva summa annetada. Kampaania raames kogutakse raha jooksuürituse toitlustamisele, sest 80 jooksjat nii jooksu ajal kui järel, 60 vabatahtlikku ligi ööpäeva jooksul peavad oma süsivesikud kätte saama. Praeguseks on Stardipaiga kokku saadud 259 eurot. Aet Kiisla lubas, et kui vähemalt 600 eurot on koos, staadionimaraton kindlasti toimub.

Kampaania käigus pakutakse annetuse eest kingitusi. Väiksema annetuse eest on väiksemad kingitused, aga alates 50 eurost pakub kampaania eestvedaja Aet Kiisla Narvas jooksuekskursiooni. Võib ka jalgsi, seda pakub telemees Ago Gaškov. Kui annetus on üle 75 euro, saab lisaks ekskursioonile ka kõhutäie Narva parimas restoranis Rondeel.

Iisaku staadionil joostakse 18. juuli pärastlõunal kiiremad 400-meetrised ringid maratoni ja poolmaratoni. Öösel joostakse muudel eesmärkidel. Näiteks selleks, et üliturvalises keskkonnas linnuke kirja saada, et on maraton läbitud. 24-tunni ultrajooksu tänavu plaanis ei ole.