Iisiklik rekord uues minutis tagas Kristian Otlotile meistritiitli

Kristian Otlot ja treener Urmas Põldre

Eelmise aasta lõpus noormeeste B-klassis (U16) mitu Eesti rekordit püstitanud vanameister Urmas Põldre õpilane Kristian Otlot (UP Sport) võitis täna Tallinnas Lasnamäe kergejõustikuhallis A-klassis (U18) Eesti meistritiitli 2000 m jooksus, saades lõpuajaks esimest korda tulemuse alla kuue minuti.

Esimest aastat selles vanuseklassis võistlev Otlot võitis distantsi uue isikliku rekordiga 5.59,90 kindla esikoha Johan Tamme (Tartu SS Kalev) 6.02,59 ja Kalev Hõlpuse (Rapla JK) 6.06,95 ees. “Jooks hakkas päris bravuurikalt pihta, esimene ring läbiti 32,6 sekundiga ja 1000 m 2.52,2-ga Johan Tamme vedamisel, aga Kristian pidas sellest olenemata hästi lõpuni vastu,” vahendas treener Urmas Põldre.

Oma elu esimese meistrivõistluste kogemuse nii pikal distantsil sai ka tema teine õpilane Robin Soone, kes saavutas 10. koha ajaga 7.13. “Tema puhul said määravaks kaks esimest ringi ajaga 35,4 ja 36,1, mis plaanitust ligi 9 sekundit kiiremad. “Kõige olulisem, et Robin sai hea kogemuse, millest õpib järgmiseks korraks,” kommenteeris Põldre.