Ilja Nikolajev jooksis Frankfurdi maratonil Eesti hooaja tippmargi

Ilja Nikolajev jooksis pühapäeval Frankfurdi maratonil isikliku rekordi ja Eesti tänavuse hooaja tippmargi 2:21.14, mis andis talle 29. koha. Varasem isikliku rekordi ületas ta minuti ja 7 sekundiga.
Nikolajev üritas algul joosta MM-võistluste normi 2:17 graafikus, kirjutab Jooksuportaal. Ta püsis graafikus 30. kilomeetrini, siis hakkas tempo langema.
Lisaks Nikolajevile jooksis maratonil veel 17 eestlast. Neist paremuselt teise aja sai Kristo Reinsalu isikliku rekordiga 2:29.57, mis andis talle 62. koha. Kolmanda tulemuse jooksis välja 131. koha saanud Andrus Lein 2:38.05-ga. Naistest jooksis Grete Tõnne isikliku rekordi 2:54.39, mis andis naiste arvestuses kõrge 26. koha.
Frankfurdi maratoni võitis keenlane Patrick Makau ajaga 2:06.08, järgnesid etiooplane Edae Deresse Chimsa (kaotus 44 sekundit) ja keenlane Gilbert Kirwa (+1.27).
Naistest võitis etiooplannast debütant Meselech Melkamu rajarekordiga 2:21.01. Seega kaotas ka Nikolajev napilt parimale naisjooksjale, kes möödus Eesti hooaja tippmargi omanikust lõpusirgel.