Individuaalsportlastel kallines Eesti meistrivõistlustel osalemine

Eesti Kergejõustikuliidu volikogu koosolekul kinnitati 2011. aastal kehtima hakkavad litsentsimaksud. Täiskasvanud klubisportlasele on maks 10 eurot ja noortel 6 eurot. Individuaalsporlaste litsentsitasu reeglit ei ole alaliidu tehnilise sekretäri Enn Endjärve sõnul muudetud ja tasuks on kolmekordne klubisportlase litsentsimaks. Seega tuleb täiskasvanutel tasuda 30 eurot (seni oli 300 krooni) ja noortel 18 eurot.
Eesti meistrivõistluste üldjuhendis tehti muudatus, mis kehtib ka pikamaajooksude kohta. Eesti absoluutsetele suvistele ja talvistele üksikalade ning mitmevõistluse meistrivõistlustele kehtestati osavõtunormid. A-norm võrdub vastava ala eelmise aasta edetabeli 32. koha, B-norm 50. koha tulemusega. Sõltuvalt ala tasemest ja harrastatavusest on EKJL tehnilisel komisjonil õigus osavõtunorme korrigeerida. Rahvajooksudega koos peetavatel pikkade distantside meistrivõistlustel kutsutakse pikamaajooksu alarühma vastutava treeneri otsuse alusel osalema kuni 30 meest ja kuni 15 naist. Kutsutud sportlased rahvajooksu korraldajatele osavõtumaksu tasuma ei pea. Ülejäänud sportlased, kes soovivad osaleda Eesti meistrivõistluste arvestuses, peavad tasuma korraldaja määratud osavõtutasu. EKJL-s litsenseerimata ja Eesti meistrivõistluste arvestuses osaleda soovivad sportlased peavad tasuma ka ühekordse litsentsimaksu. Näiteks kui individuaalsportlasena osaleda Tallinna maratonil Eesti meistrivõistluste arvestuses, tuleb maksta osavõtumaks korraldajale, pluss veel 30 eurot litsentsi eest alaliidule.
Enn Endjärve sõnul tehakse mainitud otsus, keda jooksma kutsutakse, ikka seni saavutatud tulemuste põhjal. “Paraku on meie pikamaajooksuga lood suhteliselt kesised ja edetabeli 50. tulemus häbiväärne, mis andis rahvajooksjatele võimaluse ennast litsenseerida sel lihtlabasel põhjusel, et nii saab jooksule odavamalt peale. Sportlikust tasemest aga rääkida ei saanud,” ütles Endjärv.
.
EKJLi kestvusjooksu alarühma juhi Toomas Tarmi sõnul kerkis probleem eriti teravalt esile sel aastal, kui Viljandi järvel jooksul osales Eesti meistrivõistluste arvestuses ligi 200 jooksjat ja poolmaratonil 150. “Kindlalt 2/3 nendest on jooksjad, kelle tase ei vasta Eesti meistrivõistluste tasemele ja kes osalevad sellepärast, et nii on odavam – ei pea tasuma jooksu osalusmaksu. Mina seda õigeks ei pea,” rääkis Tarm. Tulemuseks olnud see, et korraldaja ei soovi edaspidi jooksu läbi viia, kuna jääb miinusesse. “Kergejõustikuliit maksab küll Eesti meistrivõistluste korraldamise eest (rahva)jooksu korraldajale väikest tasu, aga see katab ca 30-40 jooksja osaluse, mitte aga paarisaja,” selgitas Tarm.
.
JOOKSUPORTAAL