Ironman Tallinn kutsub võistlema võistkonnaga

Tipptriatleedid (vasakult) Kirill Kotšegarov ja Marko Albert ja ujuja Kregor Zirk osalesid 2016. aastal Ironman 7.03 Otepää võistlusel võistkondlikus konkurentsis.
Tipptriatleedid (vasakult) Kirill Kotšegarov ja Marko Albert ja ujuja Kregor Zirk osalesid 2016. aastal Ironman 7.03 Otepää võistlusel võistkondlikus konkurentsis.

4. augustil esimest korda korraldatavale täispikale triatlonile Ironman Tallinn 2018 pani end esimesena kirja spordiklubi ProRunner võistkond.

ProRunneri kolmikus 180 km pikkusele rattasõidule startiv Martin Pedai rõõmustas seda tõika kuuldes. Ta rääkis, et spordiklubis tegeletakse peale jooksmise meelsasti ka teiste vastupidavusaladega ja kolmeliikmelisega võistkonnaga täispikas triatlonis osalemine sobib hästi.

„Üks ProRunneri triost, Karre Lauring, on varem osalenud poolpika triatloni võistkondlikul võistlusel Otepääl. Mina ja Audentese spordiklubi ujumistreener Nonna Sarana teeme taolisel üritusel debüüdi,” rääkis Pedai.

Toredate emotsioonide ootel

Mis tõmbas ProRunneri liikmeid Ironman Tallinn 2018 starti?

„Eeskätt see, et täispikk triatlon peetakse esimest korda Eesti pealinnas,” põhjendas Pedai. See võistlus on tähtis spordiüritus Eesti Vabariigi sajanda sünniaastapäeva tähistamisel. Võistluskeskus on Vabaduse väljakul ja kõik kolm ala on kesklinna läheduses või läbivad seda mitu korda. Loodame saada toredaid emotsioone.”

Pedai pole triatloni proovinud, mitmekülgset sportimist aga eelistab väga. „Olen mitu korda sõitnud süstaga Võhandu maratonil, suusatanud Vasaloppetil 90 kilomeetrit, osalenud paljudel rattavõistlustel,” lausus ta.

Enne rattasõitu Tallinna Ironmanil ootab Pedaid veel suurem väljakutse – ta osaleb paarilisega maailma kõige pikemal aerutamisvõistlusel Yukon River Quest Kanadas, kus nelja ööpäeva jooksul tuleb läbida 715 kilomeetrit.

„Aerutamises jalad eriti palju ei tööta, kuid loodan, et jõuan pärast Kanadast naasmist pooleteise kuu jooksul ka piisavalt rattaga treenida,” sõnas Pedai.

Funderbeamis hinnatakse mitmekülgsust

Täispikale triatlonile Ironman Tallinna oli jaanuari lõpuks kirja pannud üle 20 võistkonna. Näiteks ettevõte Funderbeam, kelle esindajad on võistelnud ka Otepääl, toob 4. augustil starti kaks võistkonda.

„Meie võistkondade eesmärk on osalemisrõõm, mitte konkreetse tulemuse saavutamine,” rääkis Funderbeami personalijuht Dagmar Vlassov, kes on poolpikal triatlonil Otepääl jooksnud 21,1 kilomeetrit.

Tallinnas tuleb Vlassovil joosta kaks korda pikem distants. Viiel korral maratoni läbinud naisel on selleks piisav ettevalmistus.

„Meil on sportlik ettevõte, näiteks 30 töötajast pooled osalesid enne jõule Stamina heategevusjooksul, kus meilt oli kolm võistkonda,” rääkis Vlassov. „Meie sportlik tegevus on mitmekülgne: ujumine, orienteerumine, sulgpall, tennist, ronimisseinal harjutamine. Kaks korda nädalas paneme kontoris matid maha ja teeme koos pool tundi omakehaharjutusi.”

On selge, et triatloniks valmistudes kulub iga harjutuskord hästi ära.

Kommentaar

Ironman Tallinn 2018 peakorraldaja Ain-Alar Juhanson: „Triatlon on mitmekülgne ala, mistõttu võistlustel jääb sageli osalemata. Kuid võistkonnaga on võimalik kaasa teha ja saada osa triatlonifestivali melust. Selleks tuleb leida sõprade, kolleegide või klubikaaslaste hulgas partnerid, kellega triatloni alad ära jagada. Võistkondlikud võistlused on olnud Eestis hästi populaarsed. Eelmise aastal tegid näiteks triatlonil Tartu Mill kaasa maratonijooksjad õed Luiged. Sportimist toetavate ettevõtete hulk kasvab, erisoodustusmaksu muudatus aitab sellele kindlasti kaasa.”

tekst: ajakiri Jooksja
foto: Krista Mikk