Istanbuli maratoni võit läks Keeniasse, parim eestlane Janno Kaljuvee

Täna Türgis toimunud 34. Istanbuli maratoni, mida tuntakse ka Euraasia maratoni nime all, võitis meestest keenialane Stephan Chebogut (fotol) ajaga 2:11.05. Ka kaks järgmist kohta läksid Keeniasse. Teisele kohale tuli Kiprotich Yegon 2:15.34-ga, kolmas oli Evans Kiplagat 2:16.43-ga. Parima eestlasena sai Janno Kaljuvee 85. koha ajaga 3:08.20.

429. kohal ajaga 3:39.41 lõpetanud Meelis Atonen ei pidanud Istanbuli maratoni sugugi kergeks. Termomeeter näitas 17 kraadi sooja, aga jooksmist raskendas tuul. “Õnneks
vahelduvad mitmed pikad tõusud langustega, aga kindlasti peab ettevaatlik
olema. Lõpus kuskil 28. kilomeetrist alates lõõtsus päris tugevalt
vastu, kahjuks ei saanud ma tuules ka passida. Vahepeal oli jälle lausa palav,” võttis Atonen maratoni kokku. Raskeks läks tal viimasel pooleteisel kilomeetril kui säär krampi hakkas kiskuma. “See juhtus ka päris jõhkra tõusu
peal. Tundub, et selline rütm käis enamusel üle jõu, sest veel 15 km peal asusin  789. kohal,” märkis Atonen. Nüüd on mehel tänavu läbitud 18 maratoni ja kokku elu jooksul 89.

Fotol: Istanbuli maratonil jooksnud eestlased. Autor Risto Rossar.

949. Veiko Valkiainen 4:06.27

Naistest kuulus kaksikvõit Etioopia maratoonaritele. Esikoha võttis Koren Jelela Yal ajaga 2:28.05. Teisa koha sai Amane Gobena 2:28.35-ga. Türklaste au kaitses kolmandana finišisse jõudnud Sultan Haydar 2:29.41-ga. Eesti naistest osutus parimaks Kristi Siibak, kes sai 54. koha ajaga 3:51.59. Kokku startis maratonil ligi 13 000 jooksjat 88 riigist.