Itaalias valitsesid Etioopia jooksjad

Etioopia jooksjad valitsesid 17. jaanuaril Itaalias Rovereto lähedal 33. della Vallagarina krossijooksul nii meeste kui naiste arvestuses.

Meeste 8,8 km pikkusel distantsil asus juba alates esimesest ringist jooksu juhtima 2004. aasta juunioride 10 000 m maailmameister etiooplane Abere Chane (pildil), kelle isiklik tippmark sel maal on 27.47. Ainsana suutis Chane tempole vastu pidada ukrainlane Vasyl Matvichuk, kes esimesel ringil vahet liidriga vähendas. Ukrainlane proovis korraks mägedes ka juhtima minna, kuid mäest üles joostes tema üritus luhtus, sest Chane tõstis tempot ja kahe mehe vahe kasvas 20 meetrini. Samal ajal käis nende selja taga viie itaallase (Stefano La Rosa, Gabriele De Nard, Juri Floriani, Gianmarco Butazzo, Martin Dematties) vahel kõva võitlus kolmandale kohale. Teise ringi ajal jätkas Abere Chane tempo tõstmist, suurendades iga ringiga edu ukrainlase Matvichuki ees veelgi, kasvatades selle 20 sekundi peale.

Chane võitis jooksu ajaga 25.52. Teisena lõpetanud Matvichuk kaotas talle 29 sekundiga. Ukrainlasest jäi viie sekundi kaugusele 26.26-ga kolmanda koha saanud parim itaallane Stefano La Rosa. “Oli väga hea võistlus ja kerge võita, kud rada osutus paljude tõusude ja languste tõttu raskeks,” rääkis etiooplane Abere Change, kes läks pärast võistlust tagasi Etioopiasse, et valmistuda riigi krossijooksu meistrivõistlusteks.

Naiste 5,5 kilomeetri pikkusel distantsil käis paremate kohtade eest võitlus 2006. aasta krossijooksu Euroopa meistri ukrainlanna Tatjana Holovtšenko, kahe noore etiooplanna Asmeraworch Bekele ja Tizita Bogale ning itaallanna Federica Dal Ri vahel. Ukrainlanna ründas esimesel ringil esimesena, kuid etiooplannad võtsid alates teise ringi tõusust juhtohjad enda kätte ja suurendasid edu Dal Ri ja Holovtšenko ees. Etiooplannad finišeerisid koos, mõlemad said ajaks 18.37. Esikoht kuulus siiski Asmeraworch Bekelele (pildil). Kolmandana lõpetas itaallanna Federica Dal Ri 18.52-ga. Ukrainlanne Tatjana Holovtšenko oli 19.17-ga neljas.